VAR ponovo na udaru, gol poništen zbog pete

January 2, 2020, 8:06 am

Gotovo da nema kola u Premijer ligi da sudije i posebno VAR sistem ne budu na udaru kritičara

zuzetak nije ni 21. kolo i situacija sa utakmice između Barnlija i Aston Vile kada je poništen gol ekipi iz Birmingema.

Riječ je o situaciji iz 12. minuta kada je Džek Griliš zatresao mrežu udarcem glavom poslije centaršuta Erzija Konse.

Aston Vila je imala prekid i poslije ubacivanja sa strane Vesli je loptu udario glavom pijre nego što je ona došla do Konse koji je potom centrirao do Griliša koji je zatresao mrežu.

Konsultovan je VAR i poslije nekoliko minuta arbitar Majkl Oliver je dosudio ofsajd poziciju.

Ništa ne bi bilo tako smiješno da snimak nije pokazao da su bukvalno mjerili rastojanje pete Veslija od linije i navodno na osnovu toga poništili pogodak Griliša!

Voditelj programa “Meč dana”, Geri Lineker nije mogao da se načudi odluci.

“Kog đavola je sada ovo pa ofsajd? Nikada, ali nikada nisam mislio da ću ovo reći, ali zaista mi je žao pomoćnih sudija. Oni su sjajni u onom što rade, ali ih nevjerovatno podcjenjuju”, rekao je Lineker, prenosi “B92“.

Srećom po goste, ovo nije uticalo na krajnji ishod jer je Aston Vila slavila sa 2:1. http://credit-n.ru/zaymyi-next.html