USPJEŠAN DEBI STANKOVIĆA Petrović ispalio projektil (VIDEO)

February 15, 2020, 4:27 pm

Dejan Stanković je uspješno startovao na klupi Crvene zvezde. U prvom kolu proljećnog dijela šampionata Srbije njegov tim je savladao Čukarički sa 2:0.

Već prvi meč je pokazao na čemu će mladi stručnjak da insistira tokom svoje trenerske karijere. Visoki presing, brzo oslobađanje lopte i traženje što kvalitetnijih rješenja u napadu.

Zvezda je na momente djelovala veoma dobro, posebno u uvodnih 15 minuta kada je i stekla odlučujuću prednost. Prvo se u kaznenom prostoru odlično snašao Veljko Nikolić koji je zahvatio odbijenu loptu, a ona je na putu pogodila jednog od igrača Čukaričkog i prevarila golmana Đorđa Petrovića.

Čuvar mreže „brđana“ se istakao nakon udarca Marka Gobeljića, ali ni on nije mogao ništa u 14. minuti. Ognjen Petrović je sjajnim udarcem zatresao mrežu za 2:0.

Embedded video

Zvezda je u finiši prvog dijela mogla da poveća prednost nakon penala koji je sviran nakon što je rukom igrao Šapić. Ipak udarac Bena odbranio je Petrović. Na drugoj strani Čukarički je tražio penal nakon povlačenja Gobeljića i Veljka Birmančevića.

U nastavku je ritam malo popustio a obe ekipe su imale poluprilike ali se rezultat nije mijenjao. Mrežu je u 72.minuti zatresao Ričmond Boaći ali je sudija opravdano poništio gol zbog nedozvoljene pozicije.