Ubjedljiv poraz „Zmajeva“ na startu Evropskog prvenstva

January 14, 2022, 6:58 am

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je na otvaranju Evropskog rukometnog prvenstva od selekcije Švedske, rezultatom 30:18 (17:11).

Bosna i Hercegovina samo je u jednom trenutku imala neriješen rezultat kod 1:1, ostatak meča Šveđani su rezultaski kontrolisali susret.

Do kraja prvog dijela Švedska je već bila na velikih plus šest kod rezultata 17:11.

I u nastavku potpuna dominacija selekcije Švedske čija je prednost rasla iz minuta u minut. Na kraju maksimalnih plus dvanaest kod rezultata 30:18.

Kod Švedske najefikasniji su bili Hampus Wanne sa šest i Felix Claar sa pet postignutih pogodaka. Peter Joannesson i Andreas Palicka upisali su po sedam uspješnih intervencija.

U našem sastavu istakao se Senjamin Burić sa četiri postignuta pogotka, po tri su dodali Nikola Pce i Marko Lukić.