U20: Brazil prvi finalista Mundijalita

June 17, 2015, 7:48 am

Brazil je u prvom polufinalnom meču deklasirao selekciju Senegala sa 5:0 i imaće priliku da vrate trofej osvojen 2011. godine.

’Selesao’ se plasirao u svoje deveto finale svetskih prvenstava u ovoj kategoriji, a do sada je osvojio ukupno pet titula.

Izabranici selektora Rožerija Mikale posao su rešili već u prvih 20 minuta kada su došli do nedostižne prednosti od 3:0.

Mrežu Senegalaca načeo je njihov igrač petom minutu – defanzivac Korea skrenuo je loptu u sopstvenu mrežu u posle prodora i ubacivanja Pedra Žoaa.

Dva minuta kasnije bilo je 2:0, pošto je Giljerme rutinski rešio kontranapad posle asistencije Gabrijela Žesusa.

Sve dileme oko pobednika otklonjene su nešto kasnije kada je Bošilja odbitak smestio u nebranjenu mrežu Senegala. Fenomenalno prvo poluvreme zaokružio je Horhe koji se posle duplog pasa sa Ženom prošetao kroz odbranu Senegalaca i pogodio za 4:0.

Po afričku reprezentaciju stvari su postale još lošije pred kraj prvog poluvremena jer štoper Sise dobio drugi žuti karton.

U drugom delu igre Brazilci su samo overili trijumf – Giljerme je u 78. minutu postigao drugi gol nakon fenomenalne akcije celog tima i nesebičnog dodavanja Bošilje.

Brazil će u borbi za trofej igrati sa boljim iz drugog polufinala u kojem se sastaju Srbija i Mali.