Tvrdi Poljaci namučili Francuze

September 8, 2015, 7:08 am

’Trikolori’ sada imaju maksimalan skor 3-0, ali igrom još ne blistaju – u prvoj rundi igrali su produžetak sa Finskom, a malo je nedostajalo da tako bude i sada. Poljaci su imali poslednji napad, nisu ga najbolje organizovali, pa je trojku za izjednačenje šutirao Gortat – promašio je, pa su navijači u Monpeljeu mogli da odahnu.

U vrlo tvrdoj utakmici Poljska je stekla sedam poena viška u drugoj četvrtini, ali Francuska je sa De Koloom na čelu odgovorila serijom 12-0 i posle toga na poluvreme otišla sa četiri poena viška.

Ekipa Vensana Kolea kontrolisala je rezultat, imala je i devet poena viška, ali žilavi Poljaci nisu dozvolili da se meč prelomi, da bi na kraju zahvaljujući Sloteru došli do neizvesne završnice.

Ipak, Francuska je sačuvala pobedu, iako u poslednjem napadu nije pravila faul.

Meč će biti upamćen po tome što je Toni Parker postao najbolji strelac u istoriji EP – na kraju je upisao 16 poena (6-13 iz igre) i 3 asistencije. Osim njega, istakli su se Nando de Kolo sa 12 poena i 8 skokova, Mikael Želabal sa 12 poena i Boris Dijao sa 9 poena, 3 skoka i 5 asistencija.

Poljsku je predvodio Adam Vačinski sa 18 poena (6-11 iz igre), Marćin Gortat imao je 10 poena i 11 skokova, a i Mateuš Ponitka dao je 10 poena.

U četvrtom kolu Francuska igra s Rusijom, a Poljska sa Izraelom.