Trijumf Crvene zvezde nad CSKA na krilima 18.000 navijača

December 30, 2016, 8:45 am

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su moskovski CSKA u beogradskoj Komabank areni u utakmici 15. kola Evrolige – 78:67 (27:14, 21:20, 16.22, 14:11).

Za crveno-bijele je to sedma pobjeda, a šampionu Evrope treći poraz, a drugi uzastopni.

Igrači trenera Dejana Radonjića nadigrali su uz veliku podršku 18.000 navijača još jednog velikana. Poslije Barselone, Reala i Makabija, u Beogradu je poražena i moskovska ekipa, inače najjača na “starom kontinentu”.

Zvezdini košarkaši su ponovo odigrali nevjerovatno snažnu odbranu, kojom su otupili najjače adute gostiju, a istovremeno vješto izvodili kontranapade i pogađali iz igre. Jednostavno, sve je funkcionisalo u igri crveno-bijelih.

Na kraju, Ognjen Kuzmić je bio najefikasniji kod domaćina sa 16 poena, uz čak deset skokova. Upravo je on bio najkonstantniji na terenu. Na početku najjače je povukao Čarls Dženkins (11 poena, po šest asistencija i ukradenih lopti), a onda se pridružio i Marko Simonović (14 poena).

U ekipi CSKA samo je Voroncevič bio raspoložen – 21 poen. Miloš Teodosić je bio indisponiran, dao je šest poena, imao četiri asistencije, ali i šest izgubljenih lopti.

Crveno-bijeli su furiozno počeli meč. Snažnom odbranom, lakim poenima iz kontri, ali i trojkama, brzo su došli do 13:0, a u 8. minutu imali su i 14 poena viška – 23:9.

CSKA je bolje otvorio drugu dionicu, pa je poslije četiri minuta igre sveo zaostatak na samo četiri poena, i to poslije trojke Teodosića (31:27). Međutim, u finišu prvog poluvremena Zvezda je opet dodala gas. Crveno-bijeli su stegli odbranu i počeli da pogađaju, pa su na odmor otišli sa novom prednošću od 14 poena. Dženkins je tokom prvih 20 minuta bio  najefikasniji sa 11 poena.

Zvezda je na početku treće dionice stekla maksimalnih “plus 16” – 50:34, ali su gosti u finišu tog perioda uspjeli da se spuste na – 62:56.

Tu granicu od šest poena CSKA nije uspio da probije, pa je sredinom posljednje četvrtine Volters sa pet uzastopnih poena vratio Zvezdu na plus 11. Time je odbijen i posljednji napad “armejaca”.

Sljedeće nedjelje Zvezda gostuje Žalgirisu, dok CSKA ide u Madrid.

Izvor: Agencije