Treća pobeda Partizana u Ligi šampiona, savladan Solnok (VIDEO)

November 10, 2016, 9:12 am

Partizan je tako upisao treću pobedu u tom takmičenju, uz jedan poraz, odličnom igrom na početku poslednje deonice kada su “slomili” rivala.

Crno-bele je predvodio Stefan Birčević sa 17 poena, dok je Uroš Luković postigao 14, a Vil Hečer 11. Odličan je bio Branislav Ratkovica sa šest poena, 11 asistencija i pet skokova.

Kod mađarskog predstavnika istakao se David Vojvoda sa 19 poena.Košarkaš crno-belih Branislav Ratkovica rekao je da je njegov tim ostvario veoma važnu pobedu.

“Ovo je bila veoma važna pobeda posle poraza u prošlom kolu. Igrali smo sa stavom, pametno u napadu, donosili smo pametne odluke i to je odlučilo”, kazao je Ratkovica.

Trener Solnoka Stojan Ivković čestitao je Partizanu na pobedi.

“Čestitam Partizanu na pobedi. Po mom mišljenju, naš tim će imati dobar rezultat u prvenstvu Mađarske”, rekao je Ivković.

Njegov igrač David Vojvoda kazao je da košarkaši Solnoka ne treba da budu previše tužni.

“Ne treba da budemo previše tužni zbog ovog poraza jer je Partizan veoma dobar tim. Protiv takve ekipe morate da budete koncentrisani 40 minuta, ne manje, kako biste imali šansu”, kazao je Vojvoda.

Partizan je zabeležio treću pobedu u Ligi šampiona, a u sledećem kolu će dočekati belgijski Šarlroa, u utorak u 20.00 u Beogradu.

Ovako je protekao meč u Mađarskoj:

19.44 Kraj meča, pobeda Partizana nad Solnokom 70:55.

19.23 – Završena je i treća deonica posle koje Partizan vodi protiv Solnoka 53:46.

19.03 – Nastavljen meč, košarkaši Partizana postižu prve poene u trećoj deonici za 35:32.

18.50 – Poluvreme, Partizan je ipak uspeo da na odmor ode sa prednošću, istina minimalnom, 32:33.

18.35 – Partizan u prva četiri minuta druge četvrtine nije postigao koš, a onda je Robinson ubacio trojku za vođstvo od 20:23.

18.22 – Na kraju prve deonice, Solnok – Partizan 16:20.

18.10 – Birčević je raspoložen, već je ubacio sedam poena. Partizan vodi posle pet minuta igre sa 14:5.

18.00 – Počela je utakmica. Partizan u petorci Ratkovica, Vrabac, Andrić, Luković i Birčević.