Tragedija u Rimu, Inter “oteo” Ligu Šampiona od Lacija

May 21, 2018, 7:21 am

U direktnom okršaju za plasman u Ligu Šampiona, u poslednjem kolu Serije A, Inter je slavio na Olimpiku protiv Lacija sa 3:2.

Izvor: Marco Rosi/Getty Images

Inter je bila potrebna pobeda za četvrto mesto, ali sve je krenulo loše po “Neroazure” koji su gubili od devetog minuta zahvaljujući autogolu Ivana Perišića.

Danilo Dambrosio je vratio Inter u igru golom u 29. minutu meča, ali je Felipe Anderson u 41. minutu postigao gol za novu prednost Lacija.

U finišu meča, gosti stižu do velikog preokreta. U 78. minutu dosuđen je penal za Inter, precizan sa 11 metara bio je Mauro Ikardi.

Senad Lulić je potom isključenog nakon drugog žutog kartona, a samo tri minuta kasnije Matijas Vekino je šokirao Olimpiko pogotkom za 3:2.

Lacio je meč završio sa devetoricom igrača, pošto je u 90. minutu i Patrik dobio crveni karton.

Tim iz Rima je završio na petom mestu, i igrače u Ligi Evrope zajedno sa Milanom i Atalantom.

Inter će zajedno sa Romom, Juvetusom i Napolijem predstavljati Italiju u Ligi Šampiona.