Tedosić ubacio 6 poena za 7 minuta protiv Portlanda, Bobi nije dobio šansu

November 26, 2018, 8:39 am

Pobjedom poritv Portlanda od 104:100 košarkaši LA Klipersa izbili su na prvo mjesto Zapadne konferencije NBA lige sa učinkom 13-6.

Klipersi su do sedmog trijumfa u posljednjih osam utakmica stigli u neizvjesnom finišu, a ključan koš 47 sekundi prije kraja postigao je Danilo Ganilari za 102:100. Blejzersi u sljedećem napadu nisu pogodili dva šuta, a Patrik Beverli je sa penala “ovjerio” pobjedu Klipersa.

U novoj pobjedi Klipersa, Miloš Teodosić je imao epizodnu ulogu, dok Boban Marjanović nije ni ulazio u igru. Teo je, poslije dva meča provedena na klupi, postigao šest poena (2/2 za dva, 0/2 za tri, 2/2 slobodna bacanja) za sedam minuta. Sve minute u igri proveo je u drugoj četvrtini i do kraja meča se nije vraćao u igru.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Tobijas Heris sa rekordom karijere od 34 poena (uz 11 skokova) i Galinari sa 17 (osam skokova, pet asistencija).

U poraženoj ekipi Demijan Lilard je postigao 30 poena (9 skokova), dok je Jusuf Nurkić ima prosječno veče: četiri poena (2/3 za dva, 0/1 za tri), osam skokova, tri asistencije i po ukradenu loptu i blokadu za 15 minuta.