Tako se igra fudbal: Srbija u osmini finala SP

June 6, 2015, 7:45 am

Reprezentacija Srbije plasirala se u osminu finala Svetskog prvenstva fudbalera do 20 godina pošto je jutros u Danedinu savladala Meksiko sa 2:0 (2:0).

Strelci za Srbiju, koja je ovom pobedom osvojila prvo mesto u D grupi, bili su Nemanja Maksimović u drugom, i Andrija Živković u 43. minutu.

Angažovana i veoma borbena igra srpskim reprezentativcima donela je prednost već u 2. minutu kada je Maksimović odlično reagovao posle asistencije Maksimovića. Agresivnošću na sredini terena izabranici Veljka Paunovića “otupili” su oštricu napada protivničkog tima i bez problema kontrolisali i igru i rezultat. Zđelar, Maksimović, Gaćinović i Živković konstantno su vršili pritisak na loptu, tako da su Meksikanci samo povremeno uspevali da se približe golu Predraga Rajkovića. Istina, u drugoj polovini prvog poluvremena malo su se oslobodili tog pritiska, ali ne toliko da bi ozbiljnije ugrozili rezultat koji je srpsku reprezentaciju vodio u osminu finala. Pred sam kraj poluvremena pred kaznenim prostorom Meksikanaca srušen je Staniša Mandić a slobodan udarac izveo je Andrija Živković i sjajnim udarcem postavio konačan rezultat utakmice. Rutinskom igrom u nastavku utakmice taj rezultat je sačuvan i srpski fudbaleri su izborili plasman među 16 najboljih na Svetskom prvenstvu na kojem učestvuju 24 reprezentacije podeljene u šest grupa.

Pobedom nad Meksikom reprezentacija Srbije zauzela je prvo mesto u grupi D sa šest bodova. Slede Urugvaj i Mali sa po četiri, dok je poslednjeplasirani Meksiko osvojio tri boda i tako završio učešće na ovom Svetskom prvenstvu. Izabranici Veljka Paunovića će narednu utakmicu igrati 10. juna, a ko će im biti protivnik znaće se posle raspleta u grupama E i F.