Svjetsko prvenstvo završeno trijumfom štafete Trinidada i Tobaga

August 14, 2017, 7:30 am

Atletičari Trinidada i Tobaga osvojili su zlatnu medalju u štafeti 4×400 metara, u posljednjoj disciplini na Svjetskom prvenstvu u Londonu.

Trinidad i Tobago je trku završio za dva minuta i 58,12 sekundi i tako osvojio prvu medalju na takmičenju u Londonu.

Amerikanci su vodili do samog kraja, ali je na ciljnoj ravnini Lalonde Gordon prestigao Freda Kerlija.

Srebrnu medalju osvojili su atletičari SAD, koji su bili 0,49 sekundi sporiji, dok je bronzana pripala Velikoj Britaniji.

Ubjedljiv trijumf u ženskoj konkurenciji u toj disciplini ostvarile su atletičarke SAD.

Amerikanke su trku završile za tri minuta i 19,02 sekunde.

Velika Britanija je bila druga sa 5,98 sekundi sporijim rezultatom, dok je bronzana medalja pripala Poljskoj.

Atletičarke Jamajke nisu završile trku, pošto se povredila Aniša Meklohlin-Vilbi, koja je bila druga izmjena.