Šveđani se pobjedom nad boljom Švajcarskom plasirali među osam najboljih

July 3, 2018, 4:03 pm

Utakmica ove dvije reprezentacije je očekivano, bila veoma čvrsta, i istini za volju, više je pokazala Švajcarska.

Ali, i pored 64% posjeda lopte, osam kornera više, više šuteva ka golu, nisu uspjeli uraditi ono što je jedino bilo potrebno.

Švedska je u suštini napravila ono što je bitno, u 66. minuti postigli su pomalo sretan pogodak, pa je Emil Forsberg postao heroj nacije jer je svojoj reprezentaciji pomogao da se približe istorijskom uspjehu iz 1994. godin kada su bili treći.

U zadnjoj minuti produžetka, na samoj ivici šesnaesterca je srušen Martin Olson, ali je uz pomoć VAR tehnologije odlučeno da penala nije bilo.

Oba tima su nadmašila očekivanja koja je javnost imala od njih pred Mundijal, posebno Šveđani koji su osvojili Grupi F ispred Meksika, Južne Koreje i branioca titule Njemačke.

S druge strane, Švajcarci su pokazali koliko su bitni kontinuitet i trener koji su bili presudni u ključnom meču grupne faze sa Srbijom (preokret na 2:1) za drugo mesto u Grupi E.