Šteta za Zvezdu: Borbeni Beograđani pali u finišu (VIDEO)

October 16, 2021, 6:54 am

CSKA je u finišu na individualni kvalitet slomio otpor borbene Crvene zvezde u četvrtom kolu Evrolige, pa su Beograđani sad na skoru 2-2. Ruski tim je na kraju slavio 78:76.

Crvena zvezda je odigrala još jedan sjajan meč u napornom ritmu. Beograđani su iako oslabljeni neigranjem Branka Lazića, Majka Cirbesa i Erona Vajta odigrali veoma kvalitetno protiv CSKA i većim dijelom bili u vođstvu, ali su domaći uspjeli da u posljednjoj četvrtini dođu do preokreta.

CSKA je takođe igrao bez Nikole Milutinova i Tornike Šengelije. Trenera Dejana Radonjić može da raduje “buđenje” Ostina Holinsa i Nikole Ivanovića u napadu, posebno u prvom dijelu, dok je Amerikanac imao nekoliko loših rješenja u drugom.

Zvezda je stekla prednost na startu i to kvalitetnim napadom. Imali su Beograđani i plus šest u finišu prvog dijela 21:15, ali su domaći uspjevali da pronađu rješenje u napadu i da uhvate priključak. Beograđani su i u drugoj četvrtini stekli plus šest, ali je CSKA uspio da izjednači, pa i povede. Volters je trojkom donio izjednačenje za odmor.

Na startu treće četvrtine Zvezda je uspjela da jakom odbranom zaustavi domaće koji tri i po minuta nisu uspjeli da postignu koš, pa je beogradski tim došao do najveće prednosti 50:42. Međutim CSKA je još jednom pokazao kvalitet. Brzo su se Rusi vratili u meč preko Šveda i Fojgtmana a onda je u posljednjoj četvrtini proradio Klajburn koji je inicirao preokret, pa je domaći tim došao do plus osam (67:59).

Šampion ABA lige se nije predavao pa se vratio trojkama Nejta Voltersa i Nikole Kalinića. Zvezda je uspjela da serijom 9:0 pređe u vođstvo 71:69.

Međutim Rusi su u tom momentu zatvorili reket, sa nekoliko dobrih odbrana i blokada u reketu došli u poziciju da naprave seriju 9:0 i prelome meč. Gosti su na kraju samo ublažili poraz.

Vil Klejburn je ubacio 18 poena, dok je Aleks Šved dodao 16. U poraženom timu Nejt Volters je imao 16 poena, dok je Ognjen Kuzmić dodao 14.

Zvezda naredni meč igra u ABA ligi protiv Cedevita Olimpije.

Izvor: srpskainfo