Srednjoškolska senzacija prošla u 3. kolo Vimbldona

July 4, 2019, 7:52 am

Kori Gof prije dva dana je s Vimbldona u dva seta izbacila legendarnu Venus Vilijams, a danas je slavila i protiv Slovakinje Magdalene Ribarikove sa 6:3, 6:3 i tako prošla u 3. kolo.

Slovakinja je 139. tenisačica na WTA listi, ali je riječ o specijalistici za travnatu podlogu i teniserki koja je već igrala polufinale na Vimbldonu pa protiv nje nito ne očekuje lak posao u All England Clubu.

Ova 15-godišnjakinja je najmlađa teniserka u Open Eri koja se kvalifikovala na Vimbldon, a danas je ponovno pokazala suverenost i mirnoću u igri kakvih se ne bi posramile ni dvostruko starije kolegice.

Na sva pitanja o pobjednici ovog meča Gof je odgovorila kada je već nakon 29 minuta meča prvi put brejknula Ribarikovu i dominantno osvojila set. Isto je napravila i na drugom servis-gemu Slovakinje u drugom setu i bez ikakvih problema privela posao kraju.

Sljedeća protivnica biće joj Polona Hercog, 60. teniserka svijeta koja je ranije danas izbacila Madison Kijz. Podsjetimo samo da je Gof turnir počela u kvalifikacijama gdje je nanizala tri pobjede bez izgubljenog seta, a isto je nastavila i u regularnom dijelu turnira.