Srebro iz Oklanda za prnjavorčanina  Dalibora Vrhovca

April 27, 2017, 10:32 am

Trener atletskog kluba San iz Prnjavora, osvojio je danas srebrenu medalju u trci na 10 000 m na 9. Olimpijskim igrama za veterane, koje se od 21-30 aprila održavaju u Oklandu u Novom Zelandu, a na kojem učestvuje oko 28 000 sportista iz 119 zemalja u 28 sportova i 45 disciplina.

Zvanični naziv igara World Masters Games – Okland (NZ) 2017 .

Dalibor je do sada trčao trke na 10 km na cesti 22. aprila i zauzeo 7. mjesto, 5000 m na stazi 23. aprila i zauzeo 4. mjesto, 1500 m na stazi 25. aprila i zauzeo 6. mjesto. Dalibora do kraja igara još očekuju trke na 3000 m stipl čez 28. aprila i 6 km kros 30 aprila u kojima će probati da ostvari što bolji plasman i domogne se još koje medalje.

Svečano zatvaranje devetih po redu igara za veterane je zakazano za 30. april u popodnevnim časovima po novozelandskom vremenu, koje ide deset sati unapred u odnosu na naše vreme. Sledeće igre se održavaju u Kansaiju u Japanu 2021. godine.