Srbija u finalu EP u vaterpolu

January 21, 2016, 7:31 am

Vaterpolisti Srbije plasirali su se u finale Evropskog šampionata u Beogradu. U polufinalu su uvjerljivo savladali Grčku 13:7.

Srbija je i protiv Grčke odigrala fantastičnu utakmicu i na dominantan način potvrdila da joj se trenutno malo ko u svijetu ozbiljnije može suprotstaviti.

Izuzev prve četvrtine koju je Srbija dobila 4:3 u ostalim nije bilo mnogo uzbuđenja. Srpski vaterpolisti polufinalni meč su prelomili u drugoj i trećoj četvrtini kada su za 16 minuta primili samo jedan gol, a postigli čak šest, pa su sa uvjerljivih 10:4 ušli su u posljednjih osam minuta.

Početkom četvrte četvrtine Grci su smanjili na 10:6, ali je Srbija veoma brzo uzvratila, zaigrvaši ozbiljnije. Na kraju je bilo 13:7 za plasman u finale Evropskog šampionata.

Srbiju su do pobjede predvodili Pijetlović i Filipović sa po 3 gola, dok su po dva dali Prlainović i Mandić.

U grčkoj selekciji najefikasniji su bili Gjunas i Vlahopulos sa po dva gola.

Izabranici Dejana Savića imaju dva dana odmora do velikog finala, a s kim će se u subotu u Areni boriti za zlato biće poznato u četvrtak nakon drugog polufinalnog meča, Crna Gora – Mađarska.

S obzirom na to kako je domaćin odigrao ovo prvenstvo, nema razloga da finale srpski delfini ne iščekuju u pozitivnom duhu, s nadom da će pred svojim navijačima osvojiti treće evropsko zlato u nizu.