Srbija srebrna, ‘vanzemaljci’ Ameri šampioni

September 14, 2014, 8:56 pm

Srpski košakaši jesu ubedljivo poraženi, ali nisu poniženi, jer su plaslanom u finale nadmašili očekivanja i najvećih optimista.

Na kraju su se hrabro suprotstavili NBA kaznenoj ekspediciji koja je odigrala čak i iznad svog nivoa, dostigavši već na poluvremenu 67 poena.

Srbija je predvođena Teodosićem povela 15:7 i tu stala. SAD je kanonadom trojki (11/15) iz minuta u minut podizao razliku, te na krilima Irvinga i Hardena stekao 67:41 na poluvremenu.

I u trećem periodu Amerikanci su nam dali više od 30 poena, te pre poslednje četvrtine prešli granicu od 100 poena. Tek su u poslednjoj četvrtini donekle usporili u napadu, ne toliko u odbrani, te su zadržali ogromnu prednost i očekivano odbranili titulu prvaka sveta.

Najefikasniji u srpskom timu u finalu bili su Nemanja Bjelica i Nikola Kalinić sa po 18 poena. 15 je ubacio Bogdan Bogdanović, a 10 uz 7 asistencija imao Miloš Teodosić.

SAD su imale osmoricu igrača da dvocifrenim učinkom, najefikasniji sa 26 poena bio je Kajri Irving (6/6 za tri), tri manje ubacio je Džejms Harden, po 12 su dodali Klej Tompson i Kenet Farid, dok je DeMakrus Kazins imao 11 uz 9 skokova. Samo Derik Rouz nije dao koš.

SAD Srbija – 129:92 (35:21, 32:20, 37:24, 24:25)