Odbojka: Srbija poražena od Njemačke u borbi za finale

September 2, 2017, 6:20 pm

Srbija nije uspjela da se domogne finala Evropskog prvenstava. Vodili su

sa 2:0 u setovima, u četvrtom setu imali meč lopte, međutim, Nijemci se nisu predavali i uspjeli su da stignu do totalnog preokreta i borbe za titulu.

Tokom cijelog prvog seta srpski odbojkaši su kontrolisali rezultat. U finišu seta Nijemci su uspjeli da izjednače, međutim, Srbija im nije dozvolila preokret. Poslije velike neizvesnosti srpski odbojkaši dobijaju set rezultatom 26:24.

U drugom setu na terenu je potojala samo srpska selekcija. Odbojkaši Srbije konstantno su povećavali prednnost, koja je na kraju iznosila velikih deset poena – 25:15.

Treći set donioo je mnogo bolju igru protivnika. Nakon prvog tehničkog tajm-auta odbojkaši Srbije su vodili sa 8:6. Međutim, Nijemci uspjevaju da preokrenu i ubitačnom serijom povedu sa 17:10. Srpski odbojkaši uspjevaju da smanje na 18:15. Međutim, protivnik sa dva vezana poena lomi set i u finiš ulazi sa pet poena prednosti. Potom mirno privodi set kraju – 25:18.