Srbija nakon preokreta savladala Koreju

January 15, 2019, 6:54 pm

Srbija – Koreja 31:29 (14:16).

Reprezentacija Srbije savlada je Koreju u meču četvrtog kola Grupe A na Svetskom prvenstvu koje se igra u Nemačkoj i Danskoj. U poslednjem kolu Srbbija igra protiv Nemačke. Meč je na programu u četvrtak od 18.00 časova.

Srbija je uspela da zabeleži prvu pobedu na Svetskom prvenstvu, posle velike borbe savladana je Koreja. Protivnik je pružio veliki otpor, vodio do poslednjih deset minuta susreta, tada mu je ponestalo snage i naši su preokrenuli rezultat i stigli do pobede. Da bi prošli u drugu fazu naši rukometaši bi u poslednjem kolu trebalo da pobede Nemačku, a sa druge stane da Koreja savlada Brazil.

Selekcija Koreje je nešto bolje ušla u meč i već posle sedam minuta igre imala je prednost od 5:2. Tada je selektor Nenad Peruničić zatražio tajm-aut kako bi povezao naše redove. Reprezentativci Srbije su posle pauze zaigrali nešto angažovanije što je rezultiralo preokretom – 6:5.

Naši su čuvali minimalnu prednost do 15. minuta, 8:7, kada je direktan crveni karton zaradio Draško Nenadić. Sigurno prestrogo dosuđena ovaka kazna jer je u pitanju bio nešto grublji start, sa obe ruke po ramenima rivala. Protivnik koristi priliku sa igračem više i ponovo stiže do prednost 9:8.

Potom su Korejanci konstantno čuvali prednost, koja nije prelazila dva gola razlike. Naši rukometaši su u par navrata uspeli da stigni do izjednačenja, ali su Korejci ponovo vratili na dva razlike, koliko je bilo i na poluvremenu – 16:14.

Na startu drugog poluvremena protivnik se uspešno brani, golman Park je briljirao na golu i sprečio nekoliko stopostotnih šansi naše selekcije. To je rezultiralo prednošću od tri gola za protivnika. Korejci su konstantno vodili između dva i tri gola razlike.

Sredinom drugog dela igre rukometaši Srbije uspevaju da izjednače rezultat – 22:22. Do vođstva su naši stigli u 52. minutu – 26:25. Potom je konstantno rasla prednost naše selekcije, protivniku je ponestalo snage, pa je Srbija stigla do prednosti od četiri gola razlike 30:26, da bi na kraju protivnik smanjio na 31:29.

Najefikasniji u našoj ekipi bio je Vukašin Vorkapić sa sedam golova, Nemanja Ilić je postigao pet, a Kukić, Marsenić i Mosić su se po četiri puta upisali u listu strelaca. U poraženoj ekipi Kang je postigao 12 golova, dok su Kim i Jang postigli po pet.