Srbija ispustila pobjedu nad Crnom Gorom, ništa od polufinala EP

December 10, 2018, 9:42 pm

Srbija – Crna Gora 27:28 (15:12). Rukometašice Srbije neće biti u prilici da se bore za plasman u polufinale na Evropskom prvenstvu u Francuskoj, pošto su u drugom meču druge faze takmičenja izgubile od Crne Gore. Katarina Krpež Šlezak fenomenalna sa 12 pogodaka, ali to nije bilo dovoljno za trijumf srpske reprezentacije. Naredni meč Srbija igra u sredu od 21.00, a protivnik je selecija Francuske.

Rukometašice Srbije izgubile su od Crne Gore meč drugog kola druge faze na Evropskom prvenstvu u Francuskoj i ostale bez šansi da se bore za plasman u polufinale takmičenja.

Utisak je da su izabranice Ljubomira Obradovića mogle i morale više, ali još jednom su tehničke greške u odlučujućim momentima sprečile srpski tim da stigne do trijumfa.

Crnogorke su bolje ušle u meč, ali Srbija do poluvremena preokreće i odlazi na veliki odmor sa tri gola prednosti 15:12.

U nastavku je viđena velika borba, Crnogorke su došle do egala, a onda i do vođstva i u poslednja dva minuta ušle sa prednošću od dva gola.

Srbija je smanjila zaostatak, aonda imala i priliku da u psolednjim trenucima meča stigne do izjednačenja, ali naše rukometašice nisu uspele da upute udarac ka golu protivnika.

Crna Gora sada ima priliku da se umeša u borbu za polufinale, u koje se iz naše grupe već plasirala selekcija Rusije, koja je ranije danas ubedljivo savladala Dansku 32:21.

Najefikasniji pojedinac meča bila je kapiten Srbije Katarina Krpež Šlezak sa 12 golova, Dijana Radojević postigla je pet, a Jelena Lavko četiri pogotka.

U pobedničkom timu istakle su se Raičević, Mehmedović i Jauković sa po šest golova.

Naredni meč Srbija igra u sredu od 21.00, a protivnik je domaća selekcija Francuske.