Srbija ima meč lotpu za plasman na OI u Riju

February 18, 2015, 6:31 pm

Izabranici Dejana Savića pobjedom u Madridu osigurali su učešće na finalnom turniru, koji će biti održan u Bergamu od 23. do 28. juna, i imaće priliku da brane trofej osvojen u Dubaiju. “Delfini” će na “Superfinalu” Svjetske lige imati prvu šansu da obezbijede vizu za Olimpijske igre u Rio de Žaneiru naredne godine.

Španija je mnogo bolje počela meč i ubrzo stekla dva gola prednosti, a u tim trenucima Filip Filipović nije realizovao peterac. Filipović se ubrzo iskupio i smanjio na 3:2, što je bio njegov 400. gol za reprezentaciju.

U drugoj dionici Španci su poveli sa 5:2, ali je Srbija uspjela da na odmor ode sa samo golom minusa. Prlainović i drugovi su u drugom poluvremenu potpuno zagospodarili bazenom i sa četiri vezana gola preuzeli kontrolu utakmice.

Srbija je nastavila u istom ritmu u posljednjoj četvrtini i na kraju je zabilježila još jedan ubjedljiv trijumf protiv Španije, poslije meča u Nišu, koji je završen rezultatom 9:1.

Srbija se nalazi na prvom mestu svoje grupe sa maksimalnih 12 bodova.