Srbi namučili kralja: Bogdanović i Bjelica igrali odlično, a onda se probudila zvijer u Džejmsu

November 16, 2019, 8:17 am

Mada su bili izraziti favoriti, Lejkersi su na kraju jedva savladali Kingse, 99:97, uz vrlo dobre partije srpskih košarkaša.

Bogdan Bogdanović je za nešto manje od 37 minuta na terenu imao 18 poena i pet asistencija, dok je Nemanja Bjelica meč završio sa 11 poena i četiri skoka.

U ovoj utakmici kao da je neko povukao liniju između prvog i drugog poluvremena. Početni dio utakmice je u potpunosti pripao Kingsima koji su u jednom momentu druge četvrtine imali najveću prednost na utakmici, od 13 razlike. Na samom startu trećeg perioda tim iz Los Andjelesa je preokrenuo i prednost gotovo da je imao sve vrijeme do kraja meča.

Finiš je bio i te kako uzbudljiv. Nakon što je Lebron Džejms pogodio dva bacanja na šest sekundi do kraja utakmice za rezultat koji je, ispostavili se bio konačan, Harison Barns je imao priliku da odvede meč u produžetak. Iskusni američki košarkaš je promašio i donio Lejkersima teže nego očekivanu pobjedu.

Nemanja Bjelica je ponovo bio starter, Srbin je bio strijelac prvih poena na meču nakon pogođene trojke iz ćoška. Do kraja ih je šutnuo još tri i promašio samo jednu za vrlo dobre procente dalekometražne paljbe. Trojkom je duel otvorio i Bogdan Bogdanović, “dugom” kako je to američki komentator nazvao, preko ruke Entonija Dejvisa. I nekadašnji bek Partizana je ubacio tri trojke, ali uz jedan šut više od sunarodnika.

Sredinom posljednje četvrtine sjajan potez Bogdana Bogdanovića prethodio je preokretu Kingsa. Udvojen, srpski bek je preko glave Lebrona Džejmsa poslao izvanredan pas za Holmsa koji je tada ubacio 85. Sakramentov poen, dok su ih Lejkersi imali 84. Međutim kratkog daha bilo je vođstvo Sakramenta, čim su prednost vratili momci iz Los Anđelesa više je nisu ispuštali do kraja utakmice.

Sem Bogdanovića i Bjelice, kod Kingsa dobar je bio Badi Hild sa 21 poenom i osam skokova, dok je Rišun Holms imao 17 poena i isto uhvaćenih lopti pod obručem. Lebron Džejms je imao 29 poena i 11 asistencija na drugoj strani, Entoni Dejvis 17 poena, a Kentavijus Kaldvel-Poup 16.