Španci napunili mrežu Hrvatskoj

September 12, 2018, 6:51 am

Hrvatska je doživjela debakl u Ligi nacija. Španija je aktuelnog vicešampiona svijeta ispratila kući sa čak šest golova u mreži.

Španija je nakon 45 minuta igre stekla velikih 3:0 protiv Hrvatske. Iako je vicešampion svijeta nastupio u kombinovanom sastavu niko nije očekivao ovakav rasplet. Posebno ne jer su u uvodnim minutima gosti imali velike šanse preko Perišića i Santinija.

Potop je krenuo u 24. minuti. Nakon centaršuta Karvalja, Saul je bio najbolji u skoku i doveo Španiju u vođstvo. Marko Asensio je u 33. minuti sjajno šutirao, pa je Lovre Kalinić mogao samo pogledom da isprati loptu koja je završila u mreži. Dva minuta kasnije nesrećan gol za golmana Hrvatske. Nakon udarca Asensija, lopta je pogodila prečku i odbila se od leđa Kalinića u mrežu.

Nastavak je donio debakl. Prvo je Rodrigo u 49. minuti sjajno primio loptu i matirao golmana Hrvatske. Deset minuta kasnije bilo je već 5:0. Serhio Ramos je bio najviši u skoku i neometan pored dva igrača zakucao loptu.

U 70. minuti Isko se upisao u strijelce. Primio je dobro loptu i mirnim udarcem pogodio za konačan rezultat. Ivan Rakitić će tako po lošem zapamtiti 100. nastup za reprezentaciju iako je primio poklon pred početak meča.