SP: Rusi demolirali Saudijsku Arabiju

June 14, 2018, 4:57 pm

Reprezentacija Rusije startovala je pobedom na Mundijalu, pošto je sa 5:0 pobedila Saudijsku Arabiju.

a prvom meču 21. izdanja Svetskog prvenstva izabranici Stanislava Čerčesova odigrali su odličan meč i već u prvom poluvremenu rešili su pitanje pobednika.

“Zbornaja komanda” krenula je furiozno i već posle 12. minuta igre na semaforu bilo je 1:0. Centrirao je Zobnin, a Gazinski glavom savladao golmana Saudijske Arabije.

Peh za domaći sastav desio se sredinom prvog poluvremena kada se povredio Alan Dzagojev. Umesto njega u igru je ušao Denis Čerišev.

Nastavila je Rusija da igra bolje od protivnika, međutim činilo se da će se sa minimalnim rezultatom otići na pauzu. Tako bi i bilo da Čerišev nije mislio drugačije.

Fudbaler koji je zamenio Dzagojeva odlično se snašao u kaznenom prostoru i silovitim udarcem udvostručio prednost.

Drugi meč grupe A igraju Egipat i Urugvaj u petak od 14 časova.