SL: Zvezda do 15. u nizu na Čairu

November 23, 2015, 7:35 am

Crveno-bijeli su slavili u Nišu posle 14 godina posta, neračunajući pobedu u Kupu Srbije 2012. godine, i zadržali ogromnu prednost na tabeli.

Kvalitetan i uzbudljiv duel rešen je u 84. minutu, posle solo prodora Luisa Ibanjesa, pošto je prethodno Aleksandar Jovanović ‘poništio’ sjajan gol Aleksandra Kataia, za vođstvo gostiju iz Beograda.

Takođe, tim Miodraga Grofa Božovića oborio je rekord šampionske generacije Slaviše Stojanovića od pre dve sezone, koja je uspela da upiše tri boda u 14 uzastopnih susreta.

Crnogorskom stručnjaku nedostaju još dva slavlja kako bi izjednačio niz tima Slavoljuba Muslina iz sezone 2000/01, kada je Zvezda ujedno poslednji put slavila na jugu Srbije.

Lider sada ima 18 bodova više od drugolasiranog Čukaričkoj, 19 od čačanskog Borca, a 21 od večitog rivala Partizana. S druge strane, Radnički je ostao na petoj poziciji sa 28 bodova.

Naredne nedelje Zvezda čeka Voždovac, a Radnički Metalac.

Susret na solidno popunjenom Čairu počeo je otvorenom i brzom igrom na obe strane, ali nijedna od dveju ekipa u uvodnih desetak minuta nije uspela da dikretno ugrozi golmana rivala. Međutim, sve je značajno moglo da se promeni u 12. minutu.

Darko Bulatović dobio je loptu u polukontri, na tridesetak metara od gola protivnika, povukao je i divno gađao desne rašlje, ali se lopta od prečke gola Damira Kahrimana odbila u zemlju i nazad u polje. Domaći su bili nešto bolji i konkretniji rival, čemu u prilog ide činjenica da su gosti prvi šut u okvir imali u tek 31. minutu.

Posle kontranapada Predrag Sikimić je odloožio loptu do Bruna Matosa, Brazilac je šutirao je po zemlji, ali je kapiten domaćih Jovanović bio dobro postavljen. To je ujedno bila i poslednja šansa, pa se na odmor otišlo bez golova.

Drugi deo igre počeo je angažovanijom igrom gostiju, koji su zaigrali nešto više i agresivnije. Ni takav pristup nije im doneo vođstvo, ali jeste bravura Aleksandra Kataia u 52. minutu. Primio je najbolji strelac crveno-belih loptu na levom roglju šesnesnesterca, uvideo da ima prazan prostor i povukao je, namestio se na udarac i sjajnom ‘kiflom'pogodio dalji ugao gola kapitena Radničkog, za svoj 11. gol u sezoni.

Međutim, samo četiri minuta kasnije domaćin je izjednačio. Iskusni napadač Nišlija Jovanović nalazio se na ivici ofsajd zamke čekajući loptu u prostor, zastavica je ostala dole, a Jovanović smireno prebacio loptu preko istrčalog Kahrimana za veliko slavlje domaćih navijača.

Od tog trenutka krenuo je veliki pritisak lidera nacionalnog šampionata, kome se upornost isplatila šest minuta pre isteka regularnog toka, posle minijature Luisa Ibanjesa. Vieira je na 25 metara od gola poslao loptu na levu stranu do omalenog levog beka, Argentinac je prilikom prijema prevario prvog čuvara, a zatim sjajnom fintom prošao pored štopera Nišlija i od ruku golmana Jovanovića smestio loptu u mrežu za konačnih 2:1.