Silni Ajntraht deklasirao Augsburg, sjajna partija Kostića

February 8, 2020, 8:34 am

Fudbaler Ajntrahta savladali su Augsburg sa 5:0 (1:0) u premijernom meču 21. kola Bundeslige. Filip Kostić postigao dva i namestio dva gola.

Meč je odigran pred 50.000 gledalaca na Valdštadionu. Posle samo jednog gola u prvom poluvremenu u nastavku domaćin se raspucao i sa još četiri gola do vrha napunio mrežu gostiju. Ajntraht sa 28 bodova zauzima devetu poziciju, a Augsburg je jedanaesti sa 26 bodova.

Jedini gol u prvom poluvremenu postigao je Čandler u 37. minutu. Na 2:0 povisio je isti igrač na asistenciju Kostića u 48. minutu. Kostić je ponovo bio asistent u 55. minutu, ovog puta egzikutor je bio Silva.

Nakon dve asistencije, Kostić se i dva puta upisao u listu strelaca, prvo u 89. minutu, a potom je konačnih 5:0 postavio u 90. minutu susreta.