Serija A: “Stara dama” krunisana u Rimu!

May 14, 2018, 7:03 am

Ekipa Juventusa ostvarila je sedmu uzastopnu titulu u Seriji A, pošto je odigrali remi sa Romom 0:0, u pretposlednjem kolu domaćeg šampionata.

“Staroj dami” bio je potreban bod u ovom meču i izabranici Masimilijana Alegrija do njega su i došli.

Juventus nije imao mnogo prilika na ovom meču, pa čak ni posle 68. minutu kada je Radža Naingolan dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Prioritet je bio da se ne primi gol i novi-stari šampion Italije uspeo je da dođe do boda. Juventus je tako nastavio dominaciju osvojivši sedmu titulu zaredom, a ukupno 34.

Fudbaleri Napolija slavili su protiv Sampdorije sa 2:0, ali je ekipa Mauricija Sarija ostvarila ‘pirovu’ pobedu, pošto na kolo do kraja imaju četiri boda manje od Juventusa.

Golove za Napoli postigli su Arkadijuš Milik u 72. i Raul Albiol u 80. minutu.

Ranije u toku dana Milan je propustio šansu da pobedi na gostovanju protiv Atlante, pošto su odigrali 1:1.

“Rosoneri” vodili su do 92. minutu, međutim Masijelo je u nadoknadi vremena doneo bod ekipi iz Bergama. Ranije je gol za Milan postigao Frank Kesi u 60. minutu.

Poslednje kolo Serije A na programu je narednog vikenda.