Senzacija: Kveri zaustavio Đokovića!

July 2, 2016, 4:11 pm

Posle sat vremena pauze meč je nastavljen. Đoković je odigrao perfektan servis gem i obezbedio taj brejk. U neizvenosj završnici četvrtog seta kveri je grešio na početku, viđena je razmena mini brejkova, ali Kveri stiže do dve meč lopte. Prvu Đoković spasava as udarcem, ali kod druge prvi reket sveta izbacio je loptivu u aut za veliko slavlje američkog tenisera!Bolji od njega u 3. kolu Vimbldona bio je Sem Kveri koji je uspeo da završi posao koji je započeo u petak i slavi sa 7:6, 6:1, 3:6, 7:6.Duel je zbog kiše i mraka prekinut u petak posle prva dva seta, a Đoković u subotu nije uspeo da napravi veliki preokret, pa će tako Vimbldon dobiti novog šampiona posle dve godine.U subotu je meč ponovo u dva navrata prekidan, Novak je uspeo da dobije treći set, servirao je u četvrtom za 2-2, ali je pretrpeo brejk u 10. gemu i na kraju je izgubio posle taj brejka. Srpski teniser je osvojio poslednja četiri Gren slema i postao prvi čovek u istoriji koji je to učinio na tri različite podloge, a tek treći u istoriji koji je vezao četiri najveća turnira.

Ovim porazom je prekinuo niz od 30 Gren slem pobeda i 28 uzastopnih Gren slem četvrtfinala.

Nastavak meča:

Tokom prva dva seta u petak Novak je imao samo jednu brejk loptu, a već u prvom gemu u subotu je imao još tri. Treću je uspeo da iskoristi i povede sa 2:0. Srpski teniser delovao je mnogo bolje nego u petak, pre svega kod riterna.

Vraćao je većinu servisa Amerikanca, pa je u četvrtom gemu napravio još jedan brejk – 4:0. Usledila je nova pauza zbog kiše koja je potrajala više od dva sata.

Kada su se igrači vratili na teren Novak je dobio četiri vezana poena i stigao je na gem od 2-1 u setovima. Kveri se ipak nije predao, dobio je tri vezana gema, vratio je jedan brejk i smanjio na 5:3, ali više od toga nije mogao i Novak je odservirao za 6:3 (2-1).

Već u prvom gemu četvrtog seta Đoković je imao tri odvojene brejk lopte, ali ih je jeftino propustio i Kveri je poveo sa 1:0. Đoković je brzo izjednačio na 1:1, a onda je ponovo počela da pada kiša i meč je još jednom prekinut.

Posle desetak minuta igrači su se vratili i meč je odmah nastavljen, a Đoković je nastavio da propušta prilike za brejk. Imao je još tri šanse u trećem gemu, ali je Kveri uspeo da se izvuče iz problema i povede sa 2:1.

Mogle su propuštene prilike da koštaju Đokovića već u sledećem gemu. Imao je Kveri dve bejk lopte, imao je odličnu priliku da dođe do 3:1, ali je propustio i Novak je izjednačio.

Nove prilike za brejk Đoković je imao u petom gemu, ali je Kveri u oba navrata odservirao as i ponovo se izvukao. Usledile su prilike za Kverija koji je prvo ispustio 15:40, a onda i još jednu brejk loptu.

Prosto je neverovatno kako je Keveri servirao kada je Đoković imao brejk loptu. U devetom gemu dve je spasao as udarcima, potom još jednu posle dobrog prvog servisa, ali je Đoković ostao miran, izborio se za novu priliku i uspeo je da povede sa 5:4.

Srpski teniser ipak nije uspeo da odservira za 2-2 u setovima. Napravio je jednu grešku iz bekhena, jednu iz forhenda, a ond aje Kveri odličnim bekhendom stigao do dve vezane brejk šsne. Prvu je uspeo da neutrališe, ali je kod druge odigrao očajan volej i Kveri je izjednačio na 5:5. Amerikanac je biosiguran još jednom na svoj serivs, posle toga počela je kiša i meč je po ko zna koji put prekinut.