Sekunde dijelile Švajcarce od penala, junak Di Marija odveo Argentinu u četvrtfinale!

July 2, 2014, 7:33 am

Ušli su Švajcarci bez prevelikog respekta u meč, imali blagu inicijativu u uvodnih pet minuta, posle čega je tempo počela da diktira Argentina, ali joj nije bilo omogućeno da stvori ozbiljniju šansu. U tom ritmu je proteklo svih 90 minuta i dodatnih 28, da bi onda usledio šok za “sajdžije” i velika radost među “gaučosima”,

Uglavnom su akcije tekle po levoj strani, raspoložen za nadigravanje bio je Laveci, dobro su izabranici Otmara Hicfelda motrili na Mesija, a prvi su došli do ozbiljne šanse.

Borba na sredini terena se vodila oštro, ali bez neopreznih startova do 36. minuta kada je Džaka nesmotrenim potezom oborio Lavecija u driblingu za žuti karton, da bi usledila šansa utakmice koju je upropastio Josip Drmić.

Drugo poluvreme je imalo sličan scenario, Švajcarci su pokušavali da pošalju pas iza leđa defanzivaca, na drugoj strani su uglavnom odsečeni bili Laveci, Iguain, Di Marija i Mesi, pa je praktično samo kiks rivala mogao da im donese pogodak.

Tek sredinom drugog poluvremena, pokrenut je talas napada u kojima se istakao Roho, prvo udarcem, zatim ubacivanjem za Iguaina, Mesi je sa 20-ak metara tukao tik iznad prečke, a kada je lopta išla u okvir gora, besprekoran je bio Benaljo.

U završnici utakmice, odbio je loptu posle oštrog udarca Mesija, a kako se bližio kraj meča, sve je veća bila nervoza u redovima dvostrukih prvaka sveta. Benaljo je bio potpuni vladar šesnaesterca i u produžetku, boksovao je nakon prekida, sprečio jednom Di Mariju da se proslavi, a njegovi disciplinovani saigrači su odustajali i od kontri i delovali su zadovoljno činjenicom da su penali sve bliži.

Da do ruleta ne dođe pobrinula se ubitačna kontra Argentinaca dva minuta pre kraja drugog produžetka. Lihtštajner je pogrešio, Palasio pronašao Mesija, a on Di Mariju koji nije oklevao, već je iz prve sa desnog boka pogodio suprotan ugao za veliki trijumf od 1:0. Na kraju su “gaučosi” imali i sreće, pošto je Džemaili glavom pogodio prečku i onda kolenom izbacio loptu pored stative, a bio je vrlo blizu da šokira Mesija i drugove, i izbori penale.