Sarajevo se oprostilo remijem; Pirova pobjeda Zrinjskog

August 16, 2019, 5:14 am

Fudbaleri Sarajeva remizirali su večeras na gostovanju u Bjelorusiji sa ekipom BATE-a rezultatom 0:0 u revanš utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope i tako se oprostili od daljnjeg takmičenja na međunarodnoj sceni u ovoj sezoni.

Fudbaleri iz Borisova prošli su dalje zahvaljujući pobjedi u prvom meču igranom prije sedam dana na „Bilinom polju“ kada su slavili rezultatom 2:1.

Prvo poluvrijeme revanša na „Borisov areni“ proteklo je u obostrano otvorenoj igri oba tima.

Strijelac jedinog gola za tim sa „Koševa“ u prvoj utakmici igranoj u Zenici Haris Handžić je večeras u 11. minuti sa dvadesetak metara ljevicom pokušao iznenaditi golmana Antona Čičkana koji je bio siguran.

Kapiten domaćih Igor Stašević je u 16. minuti prvi put stavio na muker golmana Sarajeva Vladana Kovačevića, koji je njegov udarac iz kornera direktno u okvir gola izbio izvan terena.

Stašević je u 25. minuti nakon solo prodora majstorski iz ravnoteže izbacio Nebojšu Gavrića i šutirao za malo pored stative gola Sarajeva.

Isti igrač bio je u prvom planu i u 30. minuti kada je šutirao iz slobodnog udarca sa ruba šesnaestarca, a odbrana „bordo tima“ otklonila opasnost.

Rezultat se nije mijenjao ni u 42. minuti kada je Čičkov ukrotio udarac Anela Hebibovića glavom.

U otvornom ritmu nastavljeno i u drugom poluvremenu. Ponovo je najveća briga Sarajlijama bio Stašević kada je u 55. minuti šutirao sa oko 20 metara pod samu prečku, a Vladan Kovačević pokazao reprezentativnu formu i izbio loptu preko gola.

Trener Sarajeva Husref Musemić u 52. minuti krenuo je na sve ili ništa kada je umjesto Benjamina Tatara u igru ubacio rovitog napadača Mersudina Ahmetovića.

Nekoliko minuta kasnije kapiten Sarajeva Krste Velksoki je probao sa vrha šesnaesterca, ali se mreža nije zatresla.

U 67. minuti je Hebibović uposlio Velkoskog, koji nije najbolje primio loptu pa je to bio samo lagan plijen za golmana BATE-a.

Prvaci Bosne i Hercegovine u zadnjih 20 minuta utakmice kružili su oko protivničkog gola, suzbili su Bjeloruse u bunker, ali je do kraja izostala realizacija.

BATE će u plej ofu Lige Evrope igrati protiv Astane, koja je u trećem kolu kvalifikacija eliminisala Valetu sa Malte.

​Fudbaleri Zrinjskog pobijedili su večeras na stadionu „Pecara“ u Širokom Brijegu ekipu Malmea rezultatom 1:0 u revanš utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

U izvrsnoj atmosferi nošeni podrškom velikog broja svojih navijača Mostarci su slavili golom Damira Šovšića, ali im to nije bilo dovoljno da nadoknade veliki zaostatak iz prvog meča igranog sedam dana ranije kada su u Švedskoj poraženi rezultatom 0:3.

Puleni trenera Harija Vukasa imali su terensku inicijativu u prvom poluvremenu i posjed lopte na svojoj strani, ali ne i puno pravih prilika.

Može se izdvojiti tek ona kada na šut Miljana Govedarice nije uspio stići natrčati Ivan Lendrić i skrenuti loptu u mrežu Malmea.

Zrinjski je bio dominatniji tim na terenu i u nstavku, a nagrada im je stigla u samoj završnici meča kada je iz jmedanaestarca za konačnih 1:0 siguran bio Damir Šovšić.

Šveđani su u 90 minuta utakmice uputili smao jedan šut u okvir gola preko Andreasa Kristjansena u prvom poluvremenu.