Rutinska pobjeda Partizana u Zadru

November 10, 2019, 12:22 pm

Košarkaši Partizana zabilježili su pobjedu u Zadru 72:57 i stigli do četvrtog trijumfa u ABA ligi. Crno-bijeli se vratili na pobjednički kolosek poslije poraza od Venecije u Evrokupu, Pejdž i Јaramaz najefikasniji.

Kao rijetko kada, Partizan je u Zadru rutinski slavio sa 72:57 i zabilježio četvrtu pobjedu u regionalnom takmičenju.

Poslije izjednačene prve četvrtine, crno-bijeli su u drgoj dionici prelomili rezultat, najviše zahvaljujući Markusu Pejdžu i fantastičnom šutu za tri poena.

Razlika je u drugom poluvremenu išla i do preko 20 poena, ali je Zadar do kraja meča uspeo da izbori korektan poraz.

Markus Pejdž postigao je 14, a Ognjen Јaramaz 13 poena u ekipi Andree Trinkijerija, dok se na drugoj stani istakao Alen sa 16 poena.

Partizan je tako “zaliječio” poraz od Venecije u Evokupu i vratio se na pobjednički kolosjek.

Nardni meč u ABA ligi Partizan igra 17. novembra, kada je na programu prvi “vječiti” derbi ove sezone.

Crvena zvezda – Igokea (21.00)

Tabela: FMP 5-1, Partizan 4-2, Budućnost, Cedevita, Primorska 4-1, Mornar 3-3, Crvena zvezda 3-2, Krka 2-3, Igokea, Cibona, Mega 1-4, Zadar 0-6.