Runi: Sramotno je ovako ispasti

June 29, 2016, 8:08 am

Kapiten fudbalske reprezentacije Engleske Vejn Runi rekao je da je poraz od Islanda (2:1) u osmini finala prvenstva Evrope sramota za njegov tim.

“Sramotno je ovako ispasti sa takmičenja. Island se odlično i organizovano branio, bilo nam je teško da probijemo. Razočarani smo, tužni i srušeni…

Odlično smo počeli meč, ali smo već poslije prvog dijela imali gol minusa. Pokušali smo da se vratimo, ali jednostavno nismo uspjeli”, rekao je Runi poslije utakmice.

Upravo je napadač Mančester Junajteda doveo Englesku u vodjstvo iz penala u 4. minutu, ali su Islanđani za samo 15 minuta preokrenuli preko Ragnara Sigurdsona i Kolbejna Sigtorsona i kvalifikovali se medju osam najboljih selekcija Evrope.

“Znali smo da preti opasnost poslije njihovih auta jer imaju jak izbačaj. Nismo se dobro branili kod drugog gola.

Nismo imali kvalitet da se vratimo”, rekao je Runi i dodao da žali zbog odlaska selektora Roja Hodžsona.

“Mnogo mladih igrača uveo je u reprezentaciju i pred nama je svetla budućnost.

Nažalost, uspeh nije postignut na ovom turniru”, zaključio je Runi.