Rukometašice Srbije savladale Južnu Koreju na startu druge faze

December 8, 2019, 7:51 am

Rukometašice Srbije su rezultatom 36:33 pobijedile Južnu Koreju u prvom meču druge faze Svjetskog prvenstva.

U prvom poluvremenu je Srbija bila dominanta i postigla čak 21 pogodak. Sam start utakmice jeste bio dobar, ali je i Južna Koreja znala kako da odgovori.

Međutim, Srbija je iz napada u napad igrala sve bolje i prednost je bivala sve veća i veća, poslije pogotka Željke Nikolić sa desnog krila imala je Srbija plus 3, da bi se za tren oka to pretvorilo u 10:5.

Marija Obradović je zaradila i isključenje, ali to nije previše omelo izabranice Ljubomira Obradovića koje su uspijevale da održe svoju prednost 6 golova, a čak i da je uvećaju na 7 razlike i to poslije kontre koju je istrčala Kristina Liščević. Problem je nastao poslije gola pošto je srpska rukometašica pala i u suzama otišla na klupu.

Sve do posljednja dva minuta prvog perioda je Srbija imala velikih +7, a onda je preko Šin Koreja uspjela da smanji to na 5 i da sa 21:16 odemo na poluvrijeme.

Katarina Tomašević je nastavila da se ističe fantastičnim odbranama, za 45 minuta je imala čak 8 i to sjajnih, dok je Trifunovićeva bila vrlo lijepo raspoložena i ušla u seriju golova. Južnoj Koreji niko nije dao preko 27 golova, a Srbija je to uspjela za nekih četrdesetak minuta.

Južna Koreja se probudila u jednom momentu. Rju i Šin su kreirale seriju od četiri gola za svoj tim, a Jelena Lavko je svojim šestim golom uspjela da je prekine i da održi Srbiju na pristojnoj razlici.

Koreja je igrala sve agresivnije, spustile su razliku na 4 gola, a Srbija ušla u “post”. Potom je Obradovićeva u pravom momentu postigla gol i to kada su sudije podigle ruku i napad je morao podhitno da se završava.

Iako je Koreja bila veoma dobra i veoma agresivna, iako je uspijevala na momente da spusti razliku i da makar prividno unese dramu u ovaj susret, Srbija je uspijevala da bude na pristojnom odstojanju, čak i kada je bilo 3 razlike na samo dva minuta prije kraja.

Lavko je pokazala zbog čega je kapiten i u najvažnijem momentu postigla vrlo važan gol koji je Srbiji unio mirnoću i pomogao joj da uspješno privede meč kraju.