Rukometaši Srbije deklasirali Grčku

January 13, 2021, 5:39 pm

Rukometna reprezentacija Srbije nastavila je sa sjajnim partijama u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo ove godine i deklasirala Grčku u Zrenjaninu.

Srbija je potvrdila da dobre predstave protiv Francuske nisu slučajnost i potpuno zasluženo došla do trijumfa, rezultatom 31:21.

Španski stručnjak Toni Đerona očigledno je pronašao dobitnu formulu i preporodio srpske momke, koji igraju izuzetno agresivno i požrtvovano.

Pobjeda i remi sa “trikolorima” su najavili uspjeh u kvalifikacijama, koji je sada mnogo realniji poslije uspjeha sa Grcima.

Duel u Zrenjaninu počeo je u dobrom ritmu, Srbija je od starta imala prednost, ali je Grčka držala priključak. Međutim, u sedmom minutu je golman Dejan Milosavljev odbranio prvi sedmerac rivalima i pokrenuo dobar period tima Srbije.

Pogocima Bogdana Radivojevića, Mijala Marsenića i Mladena Šotića “orlovi” su otišli na +3 i preuzeli potpunu kontrolu.

Srbija je imala i pet golova viška, najviše zahvaljujući odličnoj odbrani i golovima iz kontre, prije nego što su Grci uspejli da malo smanje zaostatak i na odmor odu rezultatom 15:12.

Početkom drugog poluvremena golman Dejan Milosavljev je nastavio dominaciju među stativima, a odlična odbrana omogućila je brzu seriju Srbije. Ekspresno su Srbi otišli na +7 i više nije bilo dileme o pobjedniku.

Rutinski su “orlovi” sačuvali prednost i sada imaju pet bodova na čelu tabele.

Najefikasniji je bio spomenuti Radivojević sa osam postignutih golova, dok su po pet dodali Marsenić i Kukić.

Na drugoj strani, istakao se Milonas sa šest, a po tri su postigli Ciras i Arapapopulos.