Rukometaši Srbije bez OI

January 20, 2016, 7:56 am

Odlučujući meč o plasmanu u narednu fazu EP u Poljskoj nije mogao da prođe bez drame. Srbiji je odgovarala samo pobjeda, Makedoniji sve osim poraza, a na kraju je na žalost srpskih igrača bilo neriješeno – 27:27.

Od prvog do posljednjeg minuta je bilo neizvjesno, konačan ishod ni u jednom momentu nije mogao da se nasluti, a meč je riješen tek u posljednjem minutu. Prvo je Stanić odbranio, Srbija loše odreagovali u odbrani a Stoilov izjednačio (26:26).

Srpski rukometaši su imali napad, sa igračem manje, pa je Šešum igrao sa markerom umjesto golmana, a onda je Đukić prelijepim pogotkom kroz noge, svojim prvim na meču zatresao mrežu. Uslijedio je tajm-aut na deset sekundi do kraja.

Makedonci su igrali sa šest igrača u polju bez golmana, Manaskov je dobio loptu na lijevom krilu i matirao Stanića koji je dobio utješnu nagradu za igrača utakmice.