Ronaldo razbio Atletiko

March 12, 2019, 9:59 pm

Kakvo sjajno veče u Ligi šampiona! Juventus je pogocima Kristijana Ronalda nadigrao Atletiko sa 3:0 i potpuno preokrenuo minus od dva gola iz Španije, dok je Mančester siti “urnisao” Šalke sa ogromnih 7:0.

Sva dešavanja sa mečeva u Torinu i Mančesteru mogli ste da pratite uživo uz Blicsport.

Fudbaleri Juventusa savladali su Atletiko sa 3:0 u Torinu, het-trikom Kristijana Ronalda, čime je najpre anulirana prednost “jorgandžija” od 2:0 u Madridu, u prvom meču osmine finala Lige šampiona, a onda i potpuno preokrenuta za veliko slavlje.

Portugalac je od prvog minuta krenuo žustro sa namerom da nekadašnjeg gradskog rivala pošalje u suzama, u čemu je i uspeo.

Prvi pogodak došao je u 27. minutu, kada je glavom pogodio mrežu Atletika, jer je bio najbliži lopti i brži od Jana Oblaka koji je istrčao na istu.

Usledio je nov gol tri minuta po nastavku susreta u drugom poluvremenu, a iako je Slovenac uspeo da interveniše, gol tehnologija pokazala je da je lopta prešla zamišljenu liniju i na semaforu je stajalo 2:0.

Mnogo je bolji bio Juve, “jorgandžije” se nisu prepoznavale, odbrana katastrofalna, pa je svaki napad bio novi problem za goste.

A, onda, penal za “staru damu” u 86. minutu i “dželat” Ronaldo.

Oblak je otišao u jednu, a lopta Portugalca u drugu stranu, da bi u Torinu izazvao pravi “zemljotres” na tribinama.

Atletiko je zasluženo eliminisan jer je odigrao jednu od najlošijih mečeva u sezoni.

Fudbaleri Šalkea doživeli su jedan od najtežih poraza u Ligi šampiona, jer je nemilosrdni Mančester siti sa 6:0, posle trijumfa u Nemačkoj od 3:2, izborio plasman u četvrtfinale najelitnijeg takmičenja Starog kontinenta.

Od prvog minuta bilo je jasno da je na terenu prisutan samo jedan tim, a to se petostruko isplatilo.

Svaki napad kaznene ekspedicije Pepa Gvardiole značio je i ogroman stres za ekipu iz Gelzenkirhena, a sve je krenulo pravim blickrigom od 35. do 43. minuta.

Najpre je Aguero “panenkom” sa bele tačke nakon faula nad Bernardom Silvom doneo prednost, a onda kada se odbrana gostiju potpuno otvorila usledila su dva ekspresna pogotka preko Argentinca i Liroja Sanea.

Drugo poluvreme nije donelo nešto drugačiju sliku, jer je dominacija donela isto toliko lopti u mreži Fermana koji je apsolutno bio nemoćan.

“Pogubljenost” odbrane odrazila se i na njega, pa je Sterling u 56. minutu doneo već tada ogromnih 4:0, a posle su se praktično igrali “građani” oko šesnaesterca.

Bilo im je zanimljivo toliko da je najpre Silva “petardirao” u 71, a onda rezervista mladi Fil Fouden upisao prvenac u dresu šampiona Engleske za 6:0, a samo pola minuta kasnije mogao je ponovo da se upiše u listu strelaca.

I, nije se tu zaustavio Siti. Silva je do Žesusa poslao laganu loptu kroz čitavu grogiranu odbranu Šalkea za neverovatnih 7:0 i najteži poraz u istoriji, igrao se 84. minut.

Poslednji put je u aprilu 1970. tim iz Gelzenkirhena izgubio sa 5:1, to je do utorka uveče bio najgori poraz za Nemce, a verovali ili ne, takođe je plavi deo Mančestera slavio u Kupu pobednika kupova.