Rodžers kup Toronto: Šapovalov iznenadio Kirjosa

July 26, 2016, 7:28 am

Sedamnaestogodišnji Kanađanin, koji se na šestom Mastersu sezone našao zahvaljujući vajld kardu, eliminisao je 19. reketa svijeta Nika Kirjosa poslije borbe u tri seta – 2:1 (7:6(2), 3:6, 6:3).

Juniorski šampion Vimbldona do trijumfa je stigao za čas i 40 minuta igre, odservirao je 12 aseva i zakazao duel druge runde za Grigorom Dimitrovim.

“Nik je nevjerovatan teniser, u 20 je najboljih u svijetu, možda čak i budući broj jedan. Shodno tome, ne može se reći da sam očekivao pobjedu. Ali, kao što sam isticao ranije, uvijek ću se boriti za svaki poen, a to sam radio i u ovom meču. Obožavam da igram na velikoj sceni, volim da impresioniram ljude. Bilo je veoma zabavno”, rekao je Šapovalov.

Australijanac je otvorio meč sa tri brejk šanse, ali je domaći teniser nošen podrškom sa tribina uspio da se izvuče i povede. Igralo se gem za gem, Kirjos je sredinom prvog dijela igre imao još jednu šansu da rivalu oduzme servis, ali se ipak na kraju došlo do taj-brejka.

Denis je daleko bolje ušao u 13. gem – napravio je dva mini-brejka, doduše jedan je došao poslije duple servis greške Nika, da bi na kraju sa ubjedljivih 7:2 stigao do vođstva.

Sada, na startu drugog seta, Šapovalov je imao četiri šanse za brejk, međutm – ovoga puta se Kirjos izvukao, a potom kaznio promašaje rivala za brejk. Iako je Kanađanin ekspresno uzvratio, ključan je bio osmi gem, kada Australijanac ponovo uspijeva da brejkne rivala i drugu set loptu pretvori u izjednačenje.

“Igra na krilima sjajnog uspjeha na Vimbldonu i svakako da ga čeka velika budućnost. Iskreno, radujem se njegovom napretku, baš me zanima u kakvog će se igrača razviti. Sjajan je”, rekao je Kirjos.

Oba rivala spasla su osam od deset brejk šansi onog drugog, ali je Kirjosovih čak 18 duplih grešaka svakako napravilo razliku – 370. igrač svijeta je to umio da iskoristi, poslije rutinskog gema na otvaranju trećeg seta i po treći put napravio je brejk, koji je bez većih problema sačuvao do kraja, iako je u posljednjem segmentu meča još jednom morao da spasava brejk loptu – prije nego što je stigao do trijumfa karijere./rtrs