Reptorsi slavili poslije dva produžetka

May 20, 2019, 6:25 am

Velika drama u Torontu – Reptorsi su poslije 10 minuta produžetka stigli do pobjede nad Milvoki Baksima od 118:112 u trećem meču finalne serije NBA lige i smanjili rezultat u seriji na 1:2.

Igralo dva puta po dodatnih pet minuta, a na kraju je zablistala prva zvijezda Toronta Kavaj Lenard koji je osam od 36 poena postigao u drugom produžetku, a pored toga je imao devet skokova i pet asistencija.

Veliki doprinos trijumfu “dabl dabl” učincima dali su Paskal Sijakam sa 25 poena i 11 skokova i Mark Gasol koji je uz 16 koševa imao 12 uhvaćenih lopti, Norman Pauel je ubacio 19, a Kajl Lauri 11 poena.

U poraženom timu timu Džordž Hil je stigao do 24, Malkolm Brogdon do 20, a Bruk Lopez do 16 poena, dok Janis Adetokumbo nije imao šutersko veče (16-5), te mu je učinak bio 12 poena, čak 23 skoka i sedam asistencija. Erik Bledso je postigao 11, a Nikola Mirotić 10 poena.

Toronto je domaćin i u četvrtoj utakmici koja je na rasporedu u noći između utorka i srijede.