Remi u Parizu, pobjede Atletika i Volfsburga

October 22, 2015, 7:38 am

Atletiko je u Madridu lako slavio protiv kazahstanske Astane (4:0), Volfsburg je takođe kod kuće bio siguran protiv PSV Ajndhovena (2:0), Galatasaraj je preokretom u Istanbulu pobijedio Benfiku (2:1), dok je Malme priredio iznenađenje savladavši “starosjedeoca” u elitnom takmičenju, Šahtjor iz Donjecka (1:0).

Mančester Siti je golom u sudijskoj nadoknadi srušio Sevilju (2:1), CSKA je u Moskvi vodio protiv Mančester Junajteda, ali su gosti ipak osvojili bod (1:1), dok su Juventus i Borusija Menhengladbah odigrali u Torinu bez golova (0:0).

Derbi na “Parku prinčeva” nije ispunio očekivanja mnogobrojnih navijača. Pari Sen Žermen i Real Madrid vodili su veliku, ali veoma opreznu borbu, u kojoj su gosti većim dijelom susreta bili bolji i imali inicijativu.

Real je kontrolisao igru i stvorio više šansi, a najpovoljniju je imao Kristijano Ronaldo u 73. minutu, kada je poslije njegovog snažnog udarca iskosa lopta za malo okrznula stativu.

U završnici meča agresivniji je bio francuski prvak, vršio je veliki pritisak ka protivničkoj mreži, ali bez efekta, pa su obje ekipe, čini se, zadovoljne napustile teren.

Atletiko je rutinski odradio posao protiv Astane, čiju mrežu je čuvao Nenad Erić, dok Nemanja Maksimović nije bio u protokolu za susret na Visente Kalderonu.

Galatasaraj je osvojio veoma značajne bodove u duelu sa Benfikom, u čijem sastavu je Ljubomir Fejsa presjedio na klupi. Turci su primili šokantan gol već u 2. minutu, ali su zaigrali dobro u nastavku i do kraja poluvremena preokrenuli rezultat za pobjedu, koju su uspjeli da sačuvaju.

Malme je protiv Šahtjora postigao jedan, ali vrijedan gol, i ostao prvi pratilac vodećih u A grupi, Reala i PSŽ. Mogao je da slavi i ubjedljivije, međutim, srpski napadač Nikola Ðurđić nije realizovao penal, a igrao je do samog finiša utakmice.

Dragocjenu pobjedu ostvario je Mančester Siti, u kojem je Aleksandar Kolarov bio na klupi, a zaigrao je od 60. minuta. Sevilja je povela poslije pola sata, domaćin izjednačio nakon samo šest minuta autogolom Ramija, i sve do završnice pokušavao da napravi preokret.

Uspio je tim Manuela Pelegrinija da ostvari cilj poslije mnogo uzbuđenja, golom De Brujnea u sudijskoj nadoknadi.

Juventus je razočarao navijače “nulom” protiv Borusije Menhengladbah, ali je ostao lider u D grupi sa bodom više od Mančester Sitija, dok je Borusija osvojila prvi bod nakon dva poraza.

CSKA je bio na pragu velike pobjede protiv Mančester junajteda, Zoran Tošić je odigrao čitav meč, a Moskovljani mogu da budu zadovoljni i remijem protiv slavnog rivala pošto su ostali u konkurenciji za plasman u nokaut fazu iz B grupe.

Rezultati

A grupa:

• Malme – Šahtjor Donjeck 1:0 (Rozenberg 18)
  • Pari Sen Žermen – Real Madrid 0:0

Tabela: Real Madrid 7 bodova, PSŽ 7, Malme 3, Šahtjor 0.

B grupa:

• CSKA Moskva – Mančester junajted 1:1 (Dumbija 15 – Marsijal 65)
  • Volfsburg – PSV Ajndhoven 2:0 (Dost 46, Kruze 57)

Tabela: Volfsburg 6, CSKA 4, Mančester Junajted 4, PSV 3.

C grupa:

• Atletiko Madrid – Astana 4:0 (Nigez 23, Martinez 29, Oliver Tores 63, Dedečko 90. autogol)
  • Galatasaraj – Benfika 2:1 (Inan 19. penal, Podolski 33 – Gaitan 2)

Tabela: Atletiko 6, Benfika 6, Galatasaraj 4, Astana 1.

D grupa:

• Juventus – Borusija Menhengladbah 0:0
  • Mančester Siti – Sevilja 2:1 (Rami 36. autogol, De Brujne 90+1 – Konopljanka 30)

Tabela: Juventus 7, Mančester Siti 6, Sevilja 3, Borusija 1.