Remi Sitija i Everton, Runijev 200. gol

August 22, 2017, 10:38 am
Fudbaleri Mančester sitija i Evertona odigrali su neriješeno 1:1 u posljednjoj utakmici drugog kola engleske Premijer lige.
Zanimljiv meč odigrali su Siti i Everton. Gosti su prvi poveli, imali igrača više, bili na pragu pobjede, ali onda su kola krenula nizbrdo. Napadi domaćina urodili su plodom u finišu susreta, kada su stigli do izjednačenja. Kada je Šnajderling zaradio crveni karton, snage na terenu su bile izjednačene, ipak Siti nije uspio da stigne do preokreta.

Everton je poveo golom Vejna Runija u 35. minutu na asistencija Dominika Kalverta Levina koji je odlično centrirao sa desne strane. Ovo je bio 200. gol Runija u Premijer ligi.

Siti je u od 44. minuta imao igrča manje pošto je Kajl Voker dobio drugi žuti karton, ali je i pored toga imao inicijativu u drugom dijelu meča.

Ekipa Pepa Gvardiole napadala je gotovo tokom cijelog drugog poluvremena i to se isplatilo u 82. minutu, kada je Rahim Sterling iskoristio loše izbacivanje Mejsona Holgejta, uhvatio volej udarac na penalu i savladao Džordana Pikforda.

Everton je takođe meč završio sa desetoricom igrača, pošto je i Morgan Šnajderlin u 88. minutu dobio drugi žuti karton.

Siti i Everton poslije dvije utakmice imaju po četiri boda i nalaze se na diobi četvrtog mjesta.