TV K3

android aplikacija

instaliraj

Reglend razbio Cibonu, pobjeda Zvezde na startu ABA lige

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su na svom terenu Cibonu sa 78:68 u prvom kolu nove sezone ABA lige.

Domaćina je do pobjede vodio fantastični Džou Reglend, koji je u drugom poluvremenu bio neuhvatljiv za odbranu gostiju i ubacio 22 poena rivalu iz Zagreba.

Zvezda je pokazala da će u nastavku sezone morati da poradi na konstantnosti, kako bi izbegla velike oscilacije u igri.

Cibona je u početku lako dolazila do pozicija unutar linije 6.75 i na nekako ležernu odbranu Zvezde odgovorila visokim procentima iz igre.

Igralo se koš za koš jer je i srpski šampion u napadu igrao dobro do 12:12. Uslijedilo je “zatišje” od dva minuta nakon čega je Cibona trojkama Uljarevića i Rozića brzo došla do 20:14.

Muhamad Faje je upisao dva skoka u napadu već u prvoj četvrtini i Zvezda se njegovim, i koševima Džoa Reglanda ekspresno vratila do 20:19, da bi Majkl Odžo sa slobodnih bacanja donio prvu prednost Zvezdi u finišu prve dionice 21:20.

Od polovine prve do polovine druge četvrtine Zvezda je napravila nevjerovatnu seriju od 17:0 i povela 31:20.

Skoro četiri minuta je trebalo Ciboni da upiše prve poene u drugoj četvrtini. Pogodio je tada Marko Ljubičić i do kraja prvog poluvremena ostao jedini koji je pogađao za svoju ekipu.

Tek u poslednjem minutu se pridružio i Ivan Novačić i upravo su njih dvojica dvema brzim trojkama u finišu poluvremena donijeli priključak Ciboni na pauzi 42:35.

Početak treće četvrtine je u potpunosti pripao Ivanu Mariću. Marić je dao tri trojke, Bilinovac je fantastično zakucao preko Dobrića, a Cibona je za samo tri, četiri minuta šokirala Zvezdu i povela.

Poslije pet minuta igre, Dobrić je sa svoja četiri poena uspostavio ravnotežu, a do kraja je bio jedan od ključnih razloga što su crveno-bijeli u izjednačenoj igri do isteka 30. minuta bili u prednosti 59:56.

Cibona je Zvezdu u drugom poluvremenu sustizala u ofanzivnom skoku, ali je više problema ipak bilo sa spoljnim igračima.

U napadu, prvo trojka Reglenda, a onda 2+1 Cirbesa, odveli su Zvezdu na 65:58. Gilbert je u tim trenucima bio dobar i u skoku i u šutu, Cibona se održavala trojkama u igri.

Međutim, Reglend se potpuno razigrao, pogodio novu trojku uz faul Ljubičića, a onda u prodoru odbio dva čuvara i pogodio za novu dvocifrenu prednost Zvezde 71:61 na pet minuta do kraja.