Realu derbi protiv Liverpula

November 5, 2014, 11:12 am

Real je savladao Liverpul sa 1:0 u dinamičnom i zanimljivom meču, iako je postignut samo jedan gol.

Golman domaćina Iker Kasiljas odigrao je rekordnu 144. utakmicu u Ligi šampiona i osamio se na na čelu liste ispred Ćavija (Barselona), a Kristijano Ronaldo nije uspio da zatrese mrežu u nastojanju da eventualno postigne dva pogotka kako bi pretekao Raula i postao najbolji strijelac u istoriji elitnog takmičenja.

Odlučio je Gol Karima Benzeme još u prvom poluvremenu za pobjedu kojom je Real prošao u nokaut fazu, a Liverpul i pored neuspjeha ostao i dalje u trci.

U timu gostiju srpski napadač Lazar Marković bio je starter i igrao je 69 minuta.

Fudbslska poslastica viđena je u Torinu, gdje je Juventus teškom mukom poslije preokreta slavio protiv Olimpijakosa (3:2) i preuzeo drugo mjesto u A grupi.

Obilježio ga je jubilej fudbalskog majstora Andree Pirla, koji je u jubilarnom 100. nastupu u Ligi šampiona postigao sjajan pogodak za vođstvo svog tima. Veoma dobri Olimpijakos brzo je uzvratio i u nastavku čak i poveo, ali je do kraja meča poslije autogola Himeneza sve riješio Pogba za značajnu pobjedu Stare dame.

U ekipi grčkog prvaka čitav meč odigrao je srpski internacionalac Luka Milivojević.

Atletiko Madrid nije dozvolio iznenađenje u Švedskoj (2:0), a podvig je napravio Anderleht u Londonu gdje je gubio sa 3:0, da bi angažovanom igrom u drugom poluvremenu stigao do zasluženog remija golom srpskog napadača Aleksandra Mitrovića u samom finišu.

Borusija Dortmund je takođe prošla u nokaut fazu sigurnom pobjedom protiv Galatasaraja (4:1). Bazel je kod kuće “isprašio” bugarski Ludogorec (4:0) i ostao u trci za osminu finala.

Benfika je teškom mukom srušila otpor Monaka u finišu (1:0), dok je ranije danas Bajer Leverkuzen slavio protiv ruskog Zenita (2:1).

Rezultati

A grupa:

Juventus – Olimpijakos 3:2 (Pirlo 21, Himenez 65. autogol, Pogba 66 – Botija 24, Ndinga 61)

Malme – Atletiko Madrid 0:2 (Koke 30, Garsija 78)

Tabela: Atletiko Madrid 9 bodova, Juventus i Olimpijakos po 6, Malme 3.

B grupa:

Real Madrid – Liverpul 1:0 (Benzema 27)

Bazel – Ludogorec 4:0 (Embolo 34, Gonzales 41, Gaši 59, Suhi 65)

Tabela: Real Madrid 12, Bazel 6, Liverpul i Ludogorec po 3.

C grupa:

Zenit – Bajer Leverkuzen 1:2 (Rondon 89 – Son 68, 73)

Benfika – Monako 1:0 (Taliska 82)

Tabela: Bajer Leverkuzen 9, Monako 5, Zenit i Benfika po 4.

D grupa:

Arsenal – Anderleht 3:3 (Arteta 25. penal, Sančez 29, Okslejd-Čemberlen 58 – Vanden Bore 61, 72. penal, Mitrović 90)

Borusija Dortmund – Galatasaraj 4:1 (Rojs 39, Papastatopulos 56, Imobile 74, Kaja 85. autogol – Balta 70)

Tabela: Borusija Dortmund 12, Arsenal 7, Anderleht 2, Galatasaraj 1.