Real Madrid u finalu Lige šampiona sa Juventusom

May 11, 2017, 6:51 am

Fudbaleri Real Madrida braniće 3. juna u Kardifu titulu šampiona Evrope protiv italijanskog Juventusa. “Kraljevski” klub je poražen od gradskog rivala Atletika 2:1 u revanšu polufinala na Visente Kalderonu, ali je prošao dalje zahvaljujući ubjedljivih 3:0 sa Santjago Bernabeua.

“Jorgandžije” su zamalo vratile dramu u dvomeč pogodima Saula Njigesa i Antoana Grizmana u prvih 16 minuta, ali je Isko krajem prvog poluvremena stavio tačku. Real i Juventus su se posljednji put u finalu LŠ sastali daleke 1998. godine, kada je Madriđanima titulu donio Predrag Mijatović.

Domaći tim počeo je utakmicu izuzetno nadahnuto i agresivno, pa je glavni sudija u prvih pet minuta pokazao već dva žuta kartona.

Ono što je još važnije, u 12. minutu Saul Nigez je poslije kornera sjajno skočio i pogodio je mrežu Reala za veliko slavlje domaćih navijača. Samo četiri minuta kasnije na semaforu je stajalo 2:0.

Tores je prihvatio loptu u kaznenom prostoru, Varan je neoprezno startovao, a Antoan Grizman je bio siguran izvođač penala. Bilo je veoma burno u tim trenucima, Atletiko je nastavio da pritiska najvećeg rivala i napada i činilo se da je čudo i te kako moguće.

Real je ipak uspio da umiri tempo i dođe do nekoliko dobrih akcija.

U 42. minutu gosti su postigli vrijedan gol u gostima.

Najzaslužniji je bio Karim Benzema koji je na volšeban način predriblao trojicu protivničkih igrača kod gol aut linije, dodao je do Krosa čiji udarac je Oblak odbranio, ali je na loptu natrčao Isko – 2:1.

Gol Iska potpuno je umirio domaće navijače, ali što je još važnije i igrače Atletika. Bilo je jasno da neće moći domaćin da postigne još tri, a ne primi nijedan gol i ta činjenica je uticala na igru u preostalom dijelu susreta.

Real se u nastavku lako branio, pa je Atletiko do prve šanse stigao u 66. minutu.

Pokušao je Karasko, potom i minut kasnije Gameiro poslije kornera, ali tu je Navas bio na visini zadatka.