Raonić bolji od Troickog

March 25, 2017, 9:12 am

Raonić je do pobede došao nakon sat vremena i 20 minuta igre.

Srpski teniser je u petom gemu prvog seta imao priliku za brejk, ali je nije iskoristio.

Ono što Troickom tada nije pošlo za rukom jeste Raoniću u osmom gemu, za prednost od 5:3. Kanađanin je u sledećem lako potvrdio brejk i poveo sa 1:0.

Posle jednog odigranog gema u drugom setu meč je prekinut na dvadesetak minuta zbog kiše.

Prvi je do prednosti u drugom setu stigao Raonić, oduzeo je servis Troickom u trećem gemu, ali je srpski teniser vrlo brzo izjednačio na 3:3.

Brejkova potom nije bilo sve do 11. gema, kada je usledio pad u igri Troickog, što je Raonić iskoristio i poveo sa 6:5.

Raonić je u narednom gemu iskoristio prvu meč loptu i tako upisao četvrtu pobedu nad Troickim u njihovom petom međusobnom duelu.

Raonić u narednom kolu ide na megdan pobedniku meča Miša Zverev – Džered Donaldson.

Masters u Majamiju igra se za ukupni nagradni fond od 7.669.423 dolara.

Tok meča:

17.53 – Kraj meča. Nakon sat vremena i 20 minuta igre, pobeda Raonića od 2:0, po setovima 6:3, 7:5.

17.41 – Raonić je osvojio svoj servis gem, a zatim uzeo i brejk i sada vodi sa 6:5. Kanađanin će servirati za prolaz u narednu rundu.

17.36 – Viktor osvaja još jedan gem na svoj servis i vodi sa 5:4. Raonić će servirati za opstanak u setu.

17.28 – Troicki vraća brejk, a potom i osvaja svoj servis gem. Rezultat je 4:3 za srpskog tenisera u drugom setu.

17.15 – Brejk za Raonića koji vodi sa 2:1 u drugom setu.

17.10 – Nastavljen je meč. Na servisu će biti Raonić.

17.08 – Kiša je stala, očekuje se da se meč uskoro nastavi.

16.53 – Kiša je prekinula meč pri rezultatu 1:0 za Troickog u drugom setu.

16.45 – Raonić sigurnim servisom koristi brejk prednosti i osvaja prvi set, nakon 32 minuta igre, rezultatom 6:3.

16.43 – Brejk za Raonića, rezultat je 5:3 za Kanađanina. Tri vezane neiznuđene greške bekhendom naterale su Viktora da se bori za opstanak u prvom setu.

16.27 – Zasada oba tenisera čuvaju svoj servis, pa je rezultat 2:2 u prvom setu.

16.15Počeo je meč, prvi na servisu biće Kanađanin crnogorskog porekla Miloš Raonić.