Radonjić: Sad se okrećemo ABA; Đorđević: Počeli dobro, ali…

March 12, 2016, 9:16 am

Crveno-beli su savladali Panatinaikos i šestom pobjedom u grupi E Top 16 faze stigli na korak od plej-ofa Evrolige. “Sve je ovo lijepo, ja sam profesionalno napravio analizu meča, ali ne razmišljam o tome, niti ću da razmišljam o nekoj narednoj utakmici u Evroligi, a posebno ne i plasmanu.

Možda ću da slušam i pročitam nešto pametno, ali u utorak kreće plej-of, od toga živimo”, rekao je Radonjić. Crveno-beli su drugi put u sezoni nadigrali grčkog velikana, imali su i 13 poena prednosti, ali su tek u posljednjih deset sekundi prelomili meč. “Na startu utakmice smo u odbrani bili dobri, ali napadački imali mnogo problema, ne na način da smo loše procjenjivali, od velike želje smo ulazili u situacije koje su izazivale greške koje su bile u kontinuitetu i bilo ih je previše za kratak period.

Bilo je bojazni da će Pao steći veću prednost, ali smo se zadržali. Drugo poluvrijeme druga priča, odbrana još bolja, napad odlična, ali s obzirom da smo igrali protiv tima koji može do same završnice, početkom četvrte četvrtine, dobrom realizacijom su nas stili, ali smo mi uspjeli da uvedemo utakmicu u egal završnicu i dobijemo”, analizirao je utakmicu trener Zvezde.

Zvezda u utorak počinje borbu za plasman u EL sledeće sezone, dočekuje Cedevitu u prvom meču polufinala plej-ofa ABA lige. “Čestitke igračima na novoj pobjedi.

Hvala navijačima koji su napravili sjajan ambijent i pomogli nam da u trećoj sali kao domaćin osvajamo bodove, lako je kada se dobije, bilo bi zanimljivo vidjeti kako bi bilo da se izgubi.

U utorak igramo protiv Cedevite, mora Pionir da progovori u utorak, ako hoćemo PAO i sljedeće godine, a hoćemo, u utorak svi kao jedan”, zaključio je Radonjić. Crveno-bele u sledećem kolu Evrolige očekuje gostovanje Unikahi u Malagi. Đorđević: Mislili smo da je gotovo poslije 20 minuta Trener Panatinaikosa Aleksandar Đordević čestitao je Crvenoj zvezdi na pobjedi, ali i istakao da je njegov tim prerano pomislio da je odigrao dovoljno za pobjedu. “Čestitke Zvezdi, jedna teška utakmica, nije bilo lako pripremiti se, ali smo spremni ušli u nju i mentalno i fizički.

Odigrali čvrsto poluvrijeme, zaustavili ih, posebno Cirbesa, ali treća četvrtina je bila ispod nivoa, misleći da smo odigrali dobro 20 minuta i da će se utakmici završiti kako treba za nas.

Zamjeram to ekipi, mislim da nisu ni sa dovoljnom koncentracijom i fizički ušli u nastavak, kao i da su nas napadački, zajedno sa navijačima, ‘odneijli’ sa terena. Taj tajm-aut koji sam čekao nikako da dođe, međutim, oni su izašli sa većom željom i energijom”, rekao je Đorđević. Zvezda je slavila u krcatoj Beogradskoj Areni i napravila novi veliki korak ka plasmanu među osam najboljih timova Evrope. “Statistički podaci – malo je upadalo u oko 35 slobodnih bacanja Zvezde i 18 naših, ali jednostavno ne smatram da je bilo koji uticaj sudijski uticao, to je samo podatak zbog kojeg moramo da stavimo prst na čelo.

Uspjeli smo da spriječimo spregu između plejmejkera i centara, smanjili broj asistencija, ali su oni odgovorili individualnim kvalitetom Kinzija i Milera. Igrali timski, to smo probali, to je bio jedini način.

Bilo je dosta nervoze, što je logično, nije lako igrati u ovakvom ambijentu i čuti takve stvari. Hvala navijačima na dočeku, bez obzira što su pokušali glavom da me poremete, ali srce ih je izdalo”, istakao je selektor Srbije i dodao: “Šteta za nas, propustili smo šansu da napravimo pomak, ali ne postoji način, da ako pet minuta spustimo gard, nema šanse da se dobije.

Ako se odigra dobro 35 minuta, nije to dovoljno, morali smo da odigramo svih 40 na pravom nivou. Kalates nije imao najbolje veče, iako stalno daje sve od sebe.

Nije ga htjelo, tražio je sebe, umjesto da traži igru, zato smo i počeli traljavo, ne samo zbog njega, ali razgovaraćemo, pa ćemo vidjeti. On je igrač koji je izuzetno velikodušan prema ekipi”. Đorđević je istakao da pad nema veze samo sa iskustvom, već i sa talentom, znanjem, uigranošću… “Nije samo stvar iskustva, na ovom nivou postoji i znanje i talenat i uigranost.

Mi smo nova ekipa, uigravamo se, čak je i Vilijams koji je odigrao odlično, bio nekoliko dana van terena, bio je u bolnici zbog trovanja, Hanter je stigao prije dvije nedjelje. Dobili smo neke stvari, ali smo izgubili automatizme koje smo imali. Stali smo na 55:55 i to su stvari koje ću poslije gledanja utakmice moći bolje da analiziramo”. “Ne bih pričao o Zvezdinim igračima, drugi put…”, zaključio je Đorđević.