Radnik ispustio prednost, Trnava prošla nakon penala

July 19, 2019, 6:28 am

Fudbaleri Radnika izbačeni su iz Lige Evrope od slovačkog Spartaka iz Trnave.

Radnik je napravio senzaciju u prvom meču kada je u Banjaluci slavio rezultatom 2:0, no Spartak je u Trnavi slavio identičnim rezultatom i potom nakon boljeg izvođenja penala prošao dalje.

Spartak je od prvo minuta susreta u Trnavi krenuo veoma ofanzivno i Radnik se konstantno branio.

Već u 10. minutu Dalibor Kozić je matiran kada je lijepu akciju iz peterca u pogodak pretvorio Aleks Sobčik.

Spartak je nastavio sa napadima, prilike su se redale jedna za drugom, ali je Kozić fenomenalno branio i spašavao svoju mrežu, a dva puta saveznik mu je bila i prečka.

Ipak, briljantnu partiju Kozić je upropastio u 87. minutu. Lukas Lovat je ubacio loptu sa lijeve strane, Kozić je pogrešno procijenio let lopte i promašio je, a Kristian Mihalek je glavom pospremio u prazan gol za 2:0, te je susret otišao u produžetke, prenosi Klix.ba

U produžecima u kojima je štoper domaće ekipe Bogdan Mitrea dobio crveni karton nije bilo pogodaka, te je susret odlučen penalima. Jovan Motika, Miloš Plavšić i Nikola Popara nisu uspjeli pogoditi sa bijele tačke, te je Spartak slavio nakon penala rezultatom 3:2 i prošao dalje.

Bugarska ekipa Lokomotiv Plovdiv će biti protivnik Spartaku u drugom pretkolu Lige Evrope.