PSŽ u četvrtfinalu Lige šampiona

March 12, 2020, 7:52 am
Fudbaleri Pari Sen Žermena plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su u revanšu pobijedili Borusiju na svom terenu sa 2:0 i tako nadoknadili poraz u Dortmundu od 2:1. Duel u Parizu odigran je pred praznim tribinama zbog rizika od virusa korona.

Utakmica na praznom “Parku prinčeva” očekivano je počela ofanzivom domaćina, koji su počeli u nešto drugačijem sastavu, pošto su Kilijan Mbape, Mauro Ikardi i Lajvin Kurzava ostali na klupi.

“Sveci” su najviše pretili preko Nejmara i Anhela di Marije, a trener Tomas Tuhel poprilično se zabrinuo u sedmom minutu, kada je brazilski napadač povrijedio rame prilikom pada.

U 25. minutu Edinson Kavani je propustio veliki priliku, kada je Roman Birki odbranio u situaciji “1 na 1” i lopta je uz mnogo sreće otišla tik pored desne stative.

Međutim, samo tri minuta kasnije Parižani su došli do vođstva – Di Marija je izveo korner, Nejmar neshvatljivo ostao sam na petercu i nije mu biloteško da loptu glavom sprovede u mrežu.

Šampion Francuske je došao željenog gola, poslije čega se i Borusija malo probudila. Džejdon Sančo je imao jedan opasan udarac iz teške pozicije, a malo je nedostajalo da kreira dobru priliku Erlingu Brautu Holandu.

I, kada se činilo da će se rezultatom 1:0 otići na odmor, PSŽ je duplirao prednost u samom finišu prvog poluvremena. Nakon velike borbe na sredini terena Paredes je nekako sačuvao loptu i ona je došla do Nejmara.

Brazilac je proslijedio do Di Marije, ovaj nastavio desno do Pabla Sarabije, koji je oštro centrirao po zemlji. Na nekih sedam-osam metara Huan Bernat, koji se sjajno ubacio iz drugog plana, zakačio je prstima i ona je završila u maloj mreži.

Drugi dio igre počeo je odličnom intervencijom Birkija poslije slobodnjaka Di Marije, a u 64. minutu u igru je ušao i Mbape, koji je zamenio Sarabiju. U istom minutu je Holandu koji centimetar falio da se nađe u šansi, da bi Mbape u sljedećem napadu pokazao zašto je ušao i odmah se našao u prilici.

Ipak, igrači u žutim dresovima su sredinom drugog poluvremena zagospodarili terenom i krenuli da stežu obruč oko kaznenog prostora. Bilo je mnogo opasnih centaršuteva i dobrih udaraca sa distance, ali bez stopostotne šanse.

U finišu susreta zbog guranja Nejmara direktan crveni karton dobio je Emre Džan, a Parižani nekako uspjeli da sačuvaju prednost.