PSŽ nemilosrdan, Zvezdi samo počasni gol

October 3, 2018, 7:03 pm

Francuski Pari Sen Žermen ubjedljivo je savladao beogradsku Crvenu zvezdu u drugom kolu grupne faze Lige šampiona i tako došao do prvih bodova.

Parižani nisu dozvolili da bude ikakvog iznenađenja, pa su na kraju slavili rezultatom

Od samog starta “Prinčevi” su krenuli da stežu obruč oko gola Milana Borjana, a pritisak im se isplatio u 20. minutu. Nejmar je sjajno izveo slobodan udarac, a golman crveno-bijelih je bio nemoćan pa je lopta završila iza njegovih leđa.

Samo dva minuta kasnije isti igrač je duplirao prednost domaćina. Mbape je ostao usamljen na desnom boku i prebacio loptu za Brazilca na peterac, a ovaj je siguran i ponovo matira Borjana.

Nakon ovog gola igra Zvezde se u potpunosti raspala. Na golu Zvezde istakao se Borjan u 27. minutu kada je sjajno odbranio udarac Kavanija glavom.

Dva minuta kasnije Nejmar se sjajno izborio za prilku, ali šutira u golmana crveno-bijelih. Nejmar je bio konstantna prijetnja za Zvezdu što je dokazao i u 31. minutu kada je nanizao nekoliko protivnika i poslao loptu do Munijea, ali je Rodić uspio nekako da izblokira njegov udarac.

U 37. minutu Kavani koristi konfuziju u odbrani gostiju i nakon sjajne asistencije Mbapea povećava na 3:0.

Minut kasnije zaprijetila je i Zvezda. Simić se izborio za šansu i raspalio po lopti sa dvadesetak metara, ali je poslao loptu visoko preko prečke.

U 39. minutu Mbape je prokockao stopostotnu priliku. Nejmar mu je sjajno poslao loptu i on je izbio 1 na 1 sa Borjanom, ali šalje loptu nebu pod oblake.

Tri minuta kasnije novi šok za Beograđane. Menije je izbacio Rodića iz igre na desnoj strani i poslao loptu na peterac, a tamo se sjajno snalazi Di Marija koji bježi Stojkoviću i trese Borjanovu mrežu.

Bio je to konačan rezultat prvog dijela utakmice, a Nejmar već na startu drugog poluvremena nastavlja gdje je stao. Odličnim driblingom je “slomio” Degeneka, ali ponovo se na mreži Zvezde ističe Borjan.

Borjan se istakao još nekoliko puta u narednim napadima Parižana. Pokušavali su redom Nejmar, Mbape, Rabio, Kavani, Di Marija ali je čuvar zvezdine mreže izlazio kao pobjednik. Tako je bilo sve do 70. minuta. Nejmar je sjajno poslužio Bernata koji upošljava mbapea, a ovaj matira Borjana za 5:0.

U 74. minutu. Zvezda smanjuje na 5:1. Ebesilio, koji je par minuta ranije ušao u igru, proigrava Marina koji se odlično snalazi i trese mrežu domaćina za počasni pogodak.

Sedam minuta kasnije ponovo Nejam, i ponovo iz slobodnjaka. Brazilac je fauliran na nekih 25. metara i sam je uzeo loptu, izveo pravu majstoriju i zatresao mrežu za het-trik. Koliko je čarobno izveo ovaj slobodnjak govori i to da je Borjan samo pogledom ispratio loptu i na kraju čestitao Brazilcu.

U 84. minutu Kavani je postigao i sedmi pogodak za PSŽ na utakmici, ali je on poništen zbog ofsajda.

Do kraja meča malo se igra primirila, pa je rezultat ostao nepromijenjen.