PSŽ i Lili uspješni u gostima

April 11, 2021, 6:34 am

Dva prvoplasirana tima u francuskoj Ligi jedan – Lil i Pari Sen Žermen slavili su na gostovanjima kod Meca i Strazbura, a na potezu su Monako i Lion koji će danas biti domaćini Dižonu i Anžeu.
Lil je pobjedu ostvario u petak uveče, golovima turskih internacionalaca Buraka Jilmaza i Zekija Čelika u drugom poluvremenu, uz napomenu da je Mec u prvom poluvremenu promašio jedanaesterac.

PSŽ je rutinski došao do pobjede na gostovanju u Strazburu rezultatom 4:1, a sav posao su završili u prvih 45 minuta, kada su mrežu domaćina pogađali Kilijan Mbape, Pablo Sarabija i Moize Kin, dok je četvrti dao Leandro Paredes. Počasni pogodak za Strazbur je postigao Dion Moize Sahi.

Odličan dvoboj Monpeljea i Marseja na kraju je završen 3:3. Poveo je domaćin preko Andija Delora u prvom minutu, preokrenuo je Marsej u finišu prvog poluvremena golovima Arkadijuša Milika i Papea Geja, da bi Gaetan Labord odmah na početku drugog dijela meča izjednačio.

Luka Peran ponovo donosi prednost gostima u 71. minutu, a bod domaćinu je spasao ponovo Labord u prvom minutu nadoknade vremena za konačnih 3:3.

Liga 1 – 32. kolo: