Prvi poraz Crvene zvezde poslije 20 mečeva

February 9, 2015, 8:52 am

Tim Dejana Radonjića nije u Novom Mestu pronašao rješenje za protivigru izuzetno motivisanog domaćina, djelovao je nervozno i umorno i najvećim dijelom susreta bio je u podređenom položaju.

Krka je odlučujuću prednost stekla već u prvoj četvrtini, praktično je od početka do kraja imala vođstvo, koje su crveno-bijeli ugrozili sedam minuta prije zvuka sirene, kada je Blažič pogodio za 60:59.

Ipak, za konačan preokret gosti nisu imali snage. Griješili su pod obja koša, trener Krke Aleksandar Džikić postavio je pravu taktiku za veoma dobru igru svoje ekipe, a sve je riješeno kada je Kastrati donio domaćinu dvocifrenu prednost (72:62) za 11. pobjedu.

Bez povređenih Nemanje Dangubića i Stefana Jovića crveno-bijeli nisu pružili prepoznatljivu partiju i zasluženo su zaustavljeni poslije dugotrajne dominacije ove sezone.

Ovim uspjehom Krka je stekla šanse da se bori za plej-of regionalnog takmičenja.

Junaci važnog trijumfa bili su Hukić sa 20 i Armsted i Buker sa po 18 poena, dok su u Crvenoj zvezdi najefikasniji bili Dženkins sa 13, Vilijams sa 12 i Blažič i Kalinić sa po 10.

Od 19 sati u zagrebačkom derbiju sastaju se Cedevita i Cibona.